Veebitund teadusteatriga

Põrsakesed aitavad distantsõppe põnevaks muuta!

Taaskord on suurem osa kooliperest distantsõppel. Ka seekord soovib põrsapere toetada loodusainete õpetamist! USA geneetikaprofessor Felicia Jefferson leidis oma teadusartiklis, et kui distantsõppel näidata reaalainetes õpilastele veebiteel praktilisi näiteid, millest mõnda sai ka ise järele proovida, siis tõusis nii õpilaste motivatsioon kui ka üldised teadmised selle aine õppimisel! [viide]

(Veebi)teadusteater või -töötuba füüsika-, keemia- ja loodusõpetuse tunnis

Teadusteater on põnev viis, kuidas toetada õppimist ning luua põnevaid mälestusi. Üks teadusteatri etendus võib keskenduda kindlale teemale või siduda omavahel erinevaid. Teemad saame siduda parasjagu õppimisel olevatega. Kindel on, et teadusteater on lõbus ning kaasahaarav igale vanusele!

Sarnaselt tavapärasele teadusteatri etendusele on veebis oluline osa õpilaste kaasamisel. Osalejad saavad nii küsida ning kaasa rääkida kui ka ise katseid kaasa teha. Koduste vahenditega on võimalik korraldada väga vingeid katseid!

Teadusteatri kaasamine veebitunnis on suurepärane viis, kuidas distantsõpet põnevamaks ja kaasahaaravamaks muuta. Veebitund teadusteatriga ei pea olema lisa, vaid see võib asendada planeeritud tundi, kuna saame planeeritud teema ümber teadusteatri üles ehitada.

Tellimine

Veebitunni tellimiseks tuleb põrsakeste päringulehel valida esinemistüübiks “Veebitund”, täita vajalikud väljad ning esitada päring. Kui soovite, et see oleks töötuba, siis tuleb see märkida tellimuse lisainfosse.

NB! Esinemise valides tuleb määrata ka aadress, näiteks kooli oma, aga veebitunnile transporditasu ei rakendu.

HIND: 156€ (sh KM)

Korraldus

  • Veebitund kestab 45min või vastavalt kokkuleppele
  • Põrsakesed saavad keskkonnaks pakkuda Zoomi või teha seda valitud keskkonnas
  • Osalejate arv on piiramatu (oleneb tegevustest)
  • Töötoa puhul saadame nädal enne vahenite nimekirja, mis on osalejatel tarvis muretseda