Autovabad põrsakesed

Põnevad teadustegevused Autovabaduse puiesteel 

See suvi tuli tartlastele teistmoodi, sest Vabaduse puiesteest sai ühtäkki üks ägedamaid kohti, kus veeta oma õhtuid, kuulata head muusikat ja nautida kirjut seltskonda. Põrsakesed ei saanud ometi juhust kasutamata jätta ning otsustasid ka ise Autovabaduse puiesteele välja tulla. Esmakordselt pandi pead kokku ka kahe teise suure teaduse populariseerija, Merkuuri ja Psühhobussiga, ning üheskoos tullakse terve juulikuu jooksul iga nädal Autovabaduse puiesteele Tartu Noorsootöö Keskuse suvenoorteka alale ning tuuakse ägedad teadustegevused noorteni täiesti tasuta! Osalema on oodatud kõik huvilised ning tegevuste kohta leiab täpsemat infot Kolme Põrsakese Facebookist.

Kes aga on põrsakeste tegusad koostööpartnerid?

Merkuuri meeskond on välja arendanud puidu, metalli ja inseneeria valdkonna mobiilsed töökojad ja töötoad, kus tutvustatakse osalejatele erinevaid töövõtteid, töövahendeid ning pakutakse käed-külge viisil võimalust valmistada erinavaid põnevaid tooteid. Nad soovivad, et noored innustuksid teaduse, tehnoloogia ja inseneeria valdkondade võimalustest ning suudaksid tulevikus luua ägedaid tooteid ja teenuseid, millega maailma vallutada. Merkuuri​ ​eesmärgiks​ ​on​ ​pakkuda​ ​leidlikke​ ​ning​ ​nutikaid​ ​lahendusi,​ ​et​ ​noored​ ​sooviksid​ ​ise ette​ ​võtta​ ​ja​ ​teoks​ ​teha​ ​tegevusi,​ ​mida​ ​nad​ ​ei​ ​ole​ ​kunagi​ ​varem​ ​proovinud.​

Psühhobussi missiooniks on tuua teadusliku psühholoogia teadmised inimeste igapäevaelule lähemale ning teha seda lõbusal ja kaasahaaraval viisil. Viiakse läbi psühholoogiateemalisi teadusetendusi ja töötubasid, tutvustades nii igas vanuses kuulajaskonnale teaduspõhise psühholoogia erinevaid huvitavaid ja praktilisi tahke. Meeskonda kuuluvad Tartu Ülikooli üliõpilased ja vilistlased. Psühhobuss teeb peatuse seal, kus parasjagu vaja: laatadel, firmapidudel, väikeste või suurte sünnipäevadel, koolides ja teistes haridusasutustes.

Programm “Tuleviku innovaatorid”

Lisaks teaduspisiku levitamisele on aga juulikuiste tegevuste üheks eesmärgiks tutvustada tartlastele peagi algavat progammi “Tuleviku innovaatorid”, mida põrsakesed koostöös Tartu Noorsootöö Keskusega on kokku panemas ja läbi viimas. Programmi eesmärk on inspireerida noori olema katsetamisjulged, uudishimulikud, ambitsioonikad ning teaduspõhised. Osalema on oodatud Tartu linnas ja selle ümbruses elavad 11-19-aastased noored ning osalemine on kõigile tasuta. Kõik programmi tegevused toimuvad perioodil september – detsember 2020 Tartus ja tegevuste korraldamisel on arvestatud nägemis-, kuulmis- ja liikumiserivajadustega. Programmis osalemine on kõigile tasuta ning väärtuslikud kogemused, põnevad töötoad ja uued tutvused on osalejatele garanteeritud.

Programmi “Tuleviku innovaatorid” kohta leiab rohkem infot Kolme Põrsakese kodulehelt ning põnevate teadustegevuste kohta Autovabaduse puiesteel leiab infot Kolme Põrsakese Facebooki lehelt.

Kolme Põrsakese infokiri

Infokirjas anname teada põrsakeste tegemistest, erinevatest üritustest ja ägedatest pakkumistest. Iga natukese aja tagant korraldame ka põnevaid loose.