Tuleviku innovaatorid

Igaüks võib luua innovatsiooni

“Tuleviku innovaatorid” on tasuta enesearenguprogramm Tartu noortele vanuses 1119 eluaastat. Põrsakesed usuvad, et katsetamisjulgus, uudishimu, ambitsioonikus ja teaduspõhisus on väärtused, mis on vajalikud innovatsiooni ja uute teadmiste loomiseks. Soovime neid väärtusi noortega jagada. Igaüks võib alustada enda teekonda innovaatorina.

Alustame programmiga “Tuleviku innovaatorid”, et inspireerida noori olema katsetamisjulged, uudishimulikud, ambitsioonikad ning teaduspõhised.

Tule osalema

Programmi on oodatud osalema Tartu linnas ja selle ümbruses elavad 1119-aastased noored. 

Programmi eesmärk on noori inspireerida, arendada ja toetada läbi põnevate töötubade ja ägedate esinejate.

Programmi tegevused toimuvad perioodil septemberdetsember 2020 Tartus ning on osalejatele TASUTA. Tegevuste täpsem kirjeldus on leitav allpool ning “Tuleviku innovaatorid” Facebooki üritusel.

Programmi tegevuste korraldamisel on arvestatud nägemis-, kuulmis- ja liikumiserivajadustega.

NB! Viipekeeletõlgi broneerime 1 nädal enne tegevuse päeva. Seega on oluline, et viipekeeletõlki vajavad noored registreeriksid end juba varakult!

Tegevused

Töötoad

Korraldame põnevaid töötubasid, kus saab ise probleemide lahendamisele käed külge panna.

Esinejad

Kutsume esinema oma ala tuntud innovaatoreid, kes jagavad isiklikku kogemust.

Koostöö

Arendame koostööoskusi ja õpime, kuidas luua koostööks sobilikku keskkonda.

Ideed

Terve programmi vältel toetame põnevate ideede kujundamist.

Ajakava

September

 16.09 kell 16.00

Esimese kohtumise teemaks on MOTIVATSIOON. Sellel kohtumisel tutvustab Psühhobuss tõhusa õppimise saladusi

 

 

 

 

 

 

 

30.09 kell 16.00

Teise kohtumise teemaks on INSPIRATSIOON. Sellel kohtumisel räägivad ägedad ja ettevõtlikud noored oma kogemustest ja sellest, kust nemad motivatsiooni leiavad.

Selleks, et teha innovatsiooni ja luua midagi ägedat, on meil vaja motivatsiooni tegutsemiseks, õppimiseks ja avastamiseks. Vahel võib aga uute asjade õppimine ja enda motiveerimine tunduda raske ja väsitavana. Psühhobussi töötoas jagatakse teadmisi sellest, millised on teaduslikult tõestatud tõhusad õpimeetodid, kuidas oma elustiiliga (uni, toitumine, füüsiline aktiivsus, sotsiaalelu, lõõgastumine jne) enda õppimisvõimet toetada, kuidas aega planeerida, kuidas võidelda segajatega, millised rakendused toetavad õppimist ja ajaplaneerimist ning veidi ka kummalistest nippidest. Teeme kindlaks, millised on sinu uskumused efektiivsetest õpimeetoditest, kuidas sa praegu õpid ning mida saaksid teha, et edaspidi parem olla. Töötuba annab kasulikku informatsiooni kõigile, ent kõige magusamad on siit saadud uued teadmised ja oskused kindlasti kooliõpilastele ja tudengitele!

Kui oleme leidnud motivatsiooni tegutsemiseks võib meid endalegi üllatusena tabada mõni äge idee. Kuidas sellest aga kinni hoida ja mida sellega peale hakata? Teisel kohtumisel kutsume sinu ette ägedad ja ettevõtlikud noored, kes räägivad meile enda kogemusest. Millest on nemad leidnud inspiratsiooni ja kuidas nad on oma ideed ellu viinud? Mida peaksid tegema sina, kui oled valmis astuma järgmist sammu oma unistuste poole? Kohtume juba peagi ZOOM keskkonnas, mille lingi saadame registreerujatele meili peale mõni tund enne algust.

Oktoober

14.10 kell 16.00

Kolmanda kohtumise teemaks on KOOSTÖÖ. Sellel kohtumisel on plaanis läbi viia põnev käed külge töötuba.

Kolmanda kohtumise teemaks on KOOSTÖÖ ning see koosneb kolmest osast. Kokku kestab üritus umbes 1h 40min. Esimeses osas tutvustame, mis üldse on koostöö ja milline on teadus selle taga ning tutvustame koostöö tegemise mudeleid. Teises osas arutame gruppides läbi situatsioonülesandeid. Kirjeldame erinevaid meeskonnatöö olukordi ning noored otsivad gruppides neile lahendusi. Kolmandas osas saavad noored endale põneva ülesande, mida peavad koostöös lahendama ja mille jooksul värskelt seadud teadmisi rakendada.

November

Novembrikuu jooksul alustame Tartu linna koolide külastusi ning viime projekti tegevusi läbi klassides. Sisustame ära ühe põneva ja kaasahaarava füüsika või keemia tunni ning tutvustame läbi põnevate teaduskatsete ka programmi “Tuleviku innovaatorid” eesmärke. Soovid meid ka enda klassi kutsuda? Kirjuta info@kolmporsakest.ee

Detsember

Ka detsembris viime läbi koolide külastusi Tartu linnas ning viime projekti tegevusi läbi klassides. Sisustame ära ühe põneva ja kaasahaarava füüsika või keemia tunni ning tutvustame läbi põnevate teaduskatsete ka programmi “Tuleviku innovaatorid” eesmärke. Soovid meid ka enda klassi kutsuda? Kirjuta info@kolmporsakest.ee

Meediakajastus ja artiklid

Viipekeeleõpe Eesti koolidesse?

Viipekeele õpe Eesti koolidesse? Kui palju koole on Tartus spetsialiseerunud erivajadustega noortele? Kui hästi oskaksid sa end viipekeeles väljendada? Nendele ja paljudele teistele küsimustele pidime põrsakestes sel suvel mõtlema, sest koostöös Tartu Noorsootöö...

Autovabad põrsakesed

Põnevad teadustegevused Autovabaduse puiesteel  See suvi tuli tartlastele teistmoodi, sest Vabaduse puiesteest sai ühtäkki üks ägedamaid kohti, kus veeta oma õhtuid, kuulata head muusikat ja nautida kirjut seltskonda. Põrsakesed ei saanud ometi juhust kasutamata jätta...

Tuleviku innovaatorid pressiteade

Kolm Põrsakest ja Tartu Noorsootöökeskus inspireerivad tuleviku innovaatoreid Teaduse populariseerija Kolm Põrsakest ja Tartu Noorsootöökeskus korraldavad koostöös 2020 sügisel noori inspireeriva programmi „Tuleviku innovaatorid“. Programmi eesmärgiks on tõsta noorte...

Kontakt

Kolm Põrsakest

Porgrammi elluviimise eest vastutab Kolm Põrsakest.

Projeki kontaktisik on Janne Muttik.

janne.muttik@kolmporsakest.ee

+372 5556 0723

 

Tartu Noorsootöö Keskus

Programmi korraldamise tellis Tartu Noorsootöö Keskus.

TNTK kontaktisik on Mariliis Maremäe.

mariliis.maremae@raad.tartu.ee

+372  5303 3606

Tegevus toimub “Tartu nägemis-, kuulmis- ja liikumispuudega teismeliste integreerimine noortekeskuste tegevusse loodushariduse toel” projekti raames. Tegevuse toimumist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ kirjeldatud tegevuste raames.