Tule põrsakeseks

Oled valmis maailma muutma?

Soovime elada maailmas, kus teadmised on väärtus ning hinnatakse neid, kes on teadlikud. Täna me päris seal veel ei ole, mistõttu tulebki näha vaeva ning teha rasket tööd, et sinna jõuaksime. Selleks aga ei ole vaja avastada raketiteadust või uppuda kvantfüüsikasse, vaid nakatada teaduspisikuga! Just seda põrsakesed suure entusiasmiga teevadki – muudame maailma nakatades teaduspisikuga. Põrsakesena on suurepärane ja unikaalne võimalus mõjutada jäädavalt ning positiivselt inimeste elu. Selleks tuleb aga olla ise valmis arenema ning töötama mugavustsoonist väljaspool – lava ees, taga ja koos inimestega.

Meie väärtused

Kolme Põrsakese missiooniks on motiveerida lapsi ja noori teadust avastama, uudishimulik olema ja kriitiliselt mõtlema, inspireerides seeläbi järgmist põlvkonda maailma muutma. Ettevõttena on Kolme Põrsakese eesmärk püsida noorusliku ja ägedana. Me oleme töökad ja pühendunud – ükski eesmärk ei jää saavutamata, kui nende nimel järjepidevalt pingutada.

Katsetamisjulgus

Esmatähtsalt tuleb koguda julgust, et proovida midagi uut. Seejuures on tähtis mõista, et ebaõnnestumine on aluseks õnnestumisele.

Uudishimu

Usume, et uudishimu on suurim edasiviiv jõud. Sellest sünnib sügav huvi, mis on aluseks armastusele ja kirele ükskõik, mis teema vastu.

Teaduspõhisus

Igaüks võib arvata, kuidas maailma töötab. Ajalooliselt on inimkond uskunud hämmastavaid teooriad, mis tänapäeval tunduvad naeruväärsed. Teaduslik meetod ning teadmine on kriitilised, et jõuda maailmani, millest unistame.

Ambitsioonikus

Suurte unistuste täitumiseks on tarvis suuri tegusid, mistõttu põrsakestena oleme ambitsioonikad ja edasipürgivad.

Mida põrsakesed siis päriselt teevad?

Teadusteater

Teadusteatri põrsakesed sõidavad iganädalselt üle Eesti ringi, et tuua teadusest lõbu koju kätte. Enamik esinemisi on Tallinnas ja Tartus. Teadusteatris teeme põnevaid katseid füüsika, keemiaga, bioloogiaga ja teiste teadustega. Teadusteatri peamine eesmärk on tuua välja rõõm avastamisest nii noortes kui vanades, mistõttu teadusteatri esinejad on ka ise hästi rõõmsameelsed ja avatud. Teeme ka suuremaid projekte, mis ei ole ainult esinemised – lastealad, laste sünnipäevad, ettevõttete suvepäevad ja muud peod.

Teadushuviharidus

Põrsakesed on aastast 2013. korraldanud Eesti ühte suurimat huvitegevusringi – Kolme Põrsakese teadusring. Meie teadusringi juhendajad on eeskujuks tulevastele maailmamuutjatele, kes on praegu 4-12-aastased lapsed. Tähtis on ka, et ringijuhendajad õpivad ise samamoodi nagu lapsed nende ringides, kuna õpetamine on väga vastutusrikas ning nõudev töö. Teadusringid toimuvad iga nädal erinavates Eesti lasteaedades. Ühe ringi pikkus on 45min ning juhendajal on tavaliselt vähemalt 3 ringi. 

Põrsakesed saavad olla nii teadusteatri esinejad kui ka ringijuhendajad samal ajal. Mõlema töö jaoks saavad põrsakesed õppida ettevõttes sees. Samuti on töögraafik hästi paindlik, mis võimaldab põrsakesena tegutsena nii kooli kui ka mõne teise töö kõrvalt. Lisaks on võimalik aja jooksul ka ettevõtte sees kasvada ning saada erinevaid, mitmekülgseid kohustusi.

2021 juuli-september värbamise ajakava

15. juuli

Algab kandideerimine

30. juuli

Lõppeb kandideerimine

22. juuli

Algavad vestlused

06. august

Vestlused lõppevad ja teatame otsustest

11. august

Sissejuhatav koolitus uutele põrsakestele

12. august

Esinemise koolitus

01. september

Lisakandideerimise tähtaeg

September 2021

Ringide juhendamise õppimine

Oktoober 2021

Algab iseseisev ringide juhendamine

November 2021

Lõppeb põrsabeebi (katseaja) periood

Korduma Kippuvad Küsimused

u

Kus põrsakesed tegutsevad/kuhu saab kandideerida?

Põrsakesed tegutsevad üle Eesti, aga meie kontorid on Tartus ja Tallinnas. Kandideerida saab olenemata enda elukohast. Tuleb aga arvestada, et koolitused toimuvad Tartus ja Tallinnas. Kui Sinu elukohas veel tegevust ei toimu, siis proovime sellega seal alustada.

u

Kui vana pean olema, et põrsakesena töötada?

Ringijuhendajateks ning esinejateks ootame noori, kes vähemalt 17. aastased. Kui oled noorem, aga oled põssade tegevusest endiselt huvitatud, siis kandideeri ikkagi, kuna võime mõne muu tegevuse leida just Sulle.

u

Milline on põrsakeste meeskond?

Meie aktiivse meeskonnaga saad tutvuda siin: www.kolmporsakest.ee/porsakesed. Läbi aastate on olnud põrsakesi üle 120. Enmasti on põrsakesed noored gümnasistid ning tudengid. Põrsakesed on väga mitmekesised, kuid väga ühtehoidev põrsapere. Hoia silm peal ka meie Facebookil, kus põrsakesed enda kogemusi jagavad.

u

Millist palka põrsakesed saavad?

Esinejate ja ringijuhendajate töötasu on tükipõhine ehk tasu arvestatakse tehtud esinemiste/ringide arvu järgi. Meil on kasutusel tasemetetsüsteem põrsabeebist teadushundini, kus iga tase väljendab omandatud oskuseid ning panust põrsakestesse. Vastavalt sellele on ka palgad 10€ – 50€ tunnis.

Kandideeri põrsakeseks!

Ootame avaldusi aastaringselt, kui peamiselt otsime põrsakesi õppeaasta lõpus- ja alguses.

Kandideerimiseks kliki siia!