Kolm Põrsakest

Oled valmis maailma muutma?

Soovime elada maailmas, kus teadmised on väärtus ning hinnatakse neid, kes on teadlikud. Täna me päris seal veel ei ole, mistõttu tulebki näha vaeva ning teha rasket tööd, et sinna jõuaksime. Selleks aga ei ole vaja avastada raketiteadust või uppuda kvantfüüsikasse, vaid nakatada teaduspisikuga! Just seda põrsakesed suure entusiasmiga teevadki – muudame maailma nakatades teaduspisikuga. Põrsakesena on suurepärane ja unikaalne võimalus mõjutada jäädavalt ning positiivselt inimeste elu. Selleks tuleb aga olla ise valmis arenema ning töötama mugavustsoonist väljaspool – lava ees, taga ja koos inimestega.

Meie väärtused

Kolme Põrsakese missiooniks on motiveerida lapsi ja noori teadust avastama, uudishimulik olema ja kriitiliselt mõtlema, inspireerides seeläbi järgmist põlvkonda maailma muutma. Ettevõttena on Kolme Põrsakese eesmärk püsida noorusliku ja ägedana. Me oleme töökad ja pühendunud – ükski eesmärk ei jää saavutamata, kui nende nimel järjepidevalt pingutada.

Katsetamisjulgus

Esmatähtsalt tuleb koguda julgust, et proovida midagi uut. Seejuures on tähtis mõista, et ebaõnnestumine on aluseks õnnestumisele.

Uudishimu

Usume, et uudishimu on suurim edasiviiv jõud. Sellest sünnib sügav huvi, mis on aluseks armastusele ja kirele ükskõik, mis teema vastu.

Teaduspõhisus

Igaüks võib arvata, kuidas maailma töötab. Ajalooliselt on inimkond uskunud hämmastavaid teooriad, mis tänapäeval tunduvad naeruväärsed. Teaduslik meetod ning teadmine on kriitilised, et jõuda maailmani, millest unistame.

Ambitsioonikus

Suurte unistuste täitumiseks on tarvis suuri tegusid, mistõttu põrsakestena oleme ambitsioonikad ja edasipürgivad.

 

Mida põrsakesed siis päriselt teevad?

Teadusteater

Teadusteatri põrsakesed sõidavad iganädalselt üle Eesti ringi, et tuua teadusest lõbu koju kätte. Enamik esinemisi on Tallinnas ja Tartus. Teadusteatris teeme põnevaid katseid füüsika, keemiaga, bioloogiaga ja teiste teadustega. Teadusteatri peamine eesmärk on tuua välja see lapselik rõõm avastamisest nii noortes kui vanades, mistõttu teadusteatri esinejad on ka ise hästi rõõmsameelsed ja avatud. Teeme ka suuremaid projekte, mis ei ole ainult esinemised – lastealad, laste sünnipäevad, ettevõttete suvepäevad ja muud peod.

Teadushuviharidus

Põrsakesed on aastast 2013. korraldanud Eesti ühte suurimat huvitegevusringi – Kolme Põrsakese teadusring. Meie teadusringi juhendajad on eeskujuks tulevastele maailmamuutjatele, kes on praegu 4-12-aastased lapsed. Tähtis on ka, et ringijuhendajad õpivad ise samamoodi nagu lapsed nende ringides, kuna õpetamine on väga vastutusrikas ning nõudev töö. Teadusringid toimuvad iga nädal erinavates Eesti lasteaedades. Ühe ringi pikkus on 45min ning juhendajal on tavaliselt vähemalt 3 ringi. 

Põrsakesed saavad olla nii teadusteatri esinejad kui ka ringijuhendajad samal ajal. Mõlema töö jaoks saavad põrsakesed õppida ettevõttes sees. Samuti on töögraafik hästi paindlik, mis võimaldab põrsakesena tegutsena nii kooli kui ka mõne teise töö kõrvalt. Lisaks on võimalik aja jooksul ka ettevõtte sees kasvada ning saada erinevaid, mitmekülgseid kohustusi.

Kandideeri põrsakeseks!

Ootame avaldusi aastaringselt, kui peamiselt otsime põrsakesi õppeaasta lõpus- ja alguses.

Kandideerimiseks kliki siia!