Kolme Põrsakese ja Robotexi

Tegevuskastid

Igakuised arendavad tegevused lastele ja noortele.

Avastajate kast

Teaduskast

Robokast

Iga kuu uued

lõbusad tegevused

See on imelihtne – saadame iga kuu koju põneva kastikese, kus on sees üks lõbus projekt. Hakkame koos väikesteks teadlasteks ja leiutajateks ning avastame, mida maailmal pakkuda on. Tegevuskastidega saad nii ehitada, meisterdada kui ka katsetada, uurida ja avastada.

Selline igakuine tegevuskast kasvas välja põrsakeste teadusringidest ning meie esimest tegevuskastist “Teaduskast”, kus oli sees korraga rohkem tegevusi, kuid see oli ühekordne. Mõistsime, et pakkudes tegevuskaste ei ole enam piire, kus väikesed teadlased saavad tegutseda.

Põnevad projektid

Igas kastis peidab ennast üks põnev projekt, mille tegemine on umbes paari tunni töö. Mõned aga võivad kesta isegi kauem kui nädal. Kindel on, et igas kastis on avastamist ja rõõmu palju!

Tegevused tervele perele

Tegevuskastis ei ole ainult tegevused lastele, vaid see on suurepärane võimalus vanematele koos lastega mängida ja õppida.

Kõik on ohutu

Tegevuste koostamisel jälgime, et kõik katsed oleksid võimalikult ohutud. Alla 7-aastaste lastega palume kindlasti, et vanemad oleksid katsetamise juures olemas.

Vajalikud juhendid

Igas kastis on kaasas vajalikud juhised, et nii väikesed kui ka suured teadushuvilised saaksid kindlasti katsetega hakkama. Lisaks on ka iga katse jaoks videojuhised.

Tegevuskasti tellimine

1. Vali sobiv tegevuskasti tüüp.

Pakume põnevaid tegevusi erinevatele vanustele ning huvidele.

2. Saadame iga kuu ühe kasti.

Kaste saadame iga kuu alguses, esimese kasti paneme teele aga nädala jooksul. Tellimust saab muuta või tühistada igal ajal.

3. Lõbutse ja avasta!

Tegevuskastid pakuvad koos nii lõbu kui ka õppimist! Mis saaks ägedam olla?

 Hind

Hinna sees on vahendid, juhised ning tarne DPD pakiautomaati.

Tarne

Meie tegevuskastid on täpselt paraja suurusega, et mahtuda pakiautomaati, aga võime lisatasu eest (3€) tuua kasti ka koju kätte.

NB! Tellimused, mis on tehtud mai 2020 saadame välja sama kuu jooksul. Robokastide tarne algab alates juunikuust. 

Tellimine ja tasumine

Tegevuskasti tellimuse vormistamise saab avada altpoolt. Pärast tellimuse esitamist saab ligipääsu Kolme Põrsakese infosüsteemi HUNT, kus saab enda tellimust hallata ning pääseda ligi seotud digimaterjalidele, näiteks videojuhistele.

Tutvu enne ostmist meie ostutingimustega ja privaatsuspoliitikaga.

Korduma kippuvad küsimused

Mis on avastajate kastis?

Avastajate kastis on põnevad ning harivad tegevused 5-12-aastastele lastele. Sellega saab kodus teha erinevaid teaduskatseid, meisterada vidinaid ning mänguasju. Igas kastis on kaasas kõik vajalikud kuluvahendid.

Kuidas kastide sisu koostatakse?

Avastajate kasti sisu koostatakse põrsapere varasema teadusringi kogemuse najal – oleme koostanud ligi 100 erinevat teadusringi tunnikava. Valime kavadest välja ägedamad katsed ja meisterdused ning ka läbi aega laste lemmikud. Lisaks loovad põrsakesed ka ise täiesti uusi tegevusi.

Kellele avastajate kast sobib?

Avastajate kast sobib lastele vanuses 5-12 eluaastat. Nooremate avasatajatega on vanemate abi vajalik, kuid juba veidi vanemad saavad piisava pusimisega ise hakkama. See ongi vajalik, et saaks iseseisvalt läbi kogemuse õppida.

Mis on robokastis?

Igas kastis leidub kuni 3 erinevat robootikaprojekti, läbi mille on võimalus lastel mänguliselt õppida, kuidas töötavad erinevad robotite komponendid (mootor, vooluallikas, sensorid jms) ning mida robotid endast üleüldse kujutavad.

Kuidas kastide sisu valitakse?

Igal robokastil on kindel temaatika. Näiteks robootikamänguasjad, koduvalve, aiandus jne. Paljud robokasti projektid sisaldavad endas reaalsete robotlahenduste lihtsustatud versioone.

Kas varasem kogemus on vajalik?

Kastid sobivad nii lastele, kes puutuvad robootikaga kokku esimest korda kui ka nendele, kes on varem robootikaringis käinud või kodus ise midagi valmis meisterdanud. Iga projektiga on kaasas nii kirjalikud juhendid kui ka videojuhised, seega hakkama saab igaüks.

Millal ja kuidas kaste saadetakse?

Pärast tellimuse esitamist saadame esimese kasti välja nädala jooksul. Edaspidi paneme kastid teele iga uue kuu alguses pärast arve tasumist. Hiljemalt saadame kastid välja kuu 15. kuupäeval. Kastid saadame üle-Eesti laiali kasutades DPD pakiautomaatide võrgustiku ja kullereid.

NB! Tellimused, mis on tehtud mai 2020 saadame välja sama kuu jooksul. Robokastid alates juuni algusest.

Kuhu saab kaste tellida? Kas ka rahvusvaheliselt?

Kaste saab tellida üle-Eesti DPD Pickup võrgustiku pakiautomaatidesse või kulleriga otse koju. Kaste on võimalik tellida ka rahvusvaheliselt.

Kuidas käib tellimuse peatamine?

Tellimuse saab peatada igal hetkel. Selleks tuleb sisse logida Kolme Põrsakese infosüsteemi HUNT ning tellimus sealt peatada. Saab ka kirjutada enda soovist info@kolmporsakest.ee.

Soovid ühekordset tegevuskasti?

tegevused lastele

Teaduskast

Teaduskastis on kokku 19 erinevat tegevust, sh teaduskatsed ja meisterdused. Lisaks ka värvimislehed. Mõned katsed kestavad lausa mitu päeva!

Ühes teaduskastis on põnevaid tegevused kahele lapsele ning vajadusel saame kaasa panna ka rohkem vahendeid. Teaduskastis ei ole ainult tegevused lastele, vaid see on suurepärane võimalus vanematele lastega koos mängimiseks ja õppimiseks.

Teaduskasti kõige tähtsam osa on “Minu väike teadusvihik”, kus on kirjas kõik juhised ning toodud vajalikud vahendid, et katseid teha, isegi siis kui kastis olnud vahendid juba otsa saanud.

Kellel kasvab kodus väike hull teadlane, siis super lahendus! Kindlasti odavam ja harivam lahendus, kui mänguasjapoodides müüdavad teaduse ja katsetamise komplektid. Ja saab kasvõi terve perega koos katseid teha.

Carolin

Liitu uudiskirjaga