81. Paberlennuk 2.0

Lihtsa paberlennuki edasiarenenud versioon, et viia paberlennuki lennutamine hoopis uuele tasemele.

  Vahendid

  • A4 koopiapaber
  • rahapakikumm
  • käärid/auguraud

  Juhend

  1. Voldi koopiapaberist tavaline paberlennuk.
  2. Tee kääride või augurauaga umbes 2/3 (lennuki otsast) lennuki alaosasse (sealt kust tavaliselt lennutades kinni hoiad) auk. Pane rahapakikumm august läbi ning kinnita.
  3. Lennutamiseks pane ühe käe pöidla ümber rahapakikumm ning teise käega tõmba lennukist kinni hoides kumm pingule. Lase lennukist lahti ja naudi lendu!
  Seletus

  Kas oled kunagi mõnd kummi venitanud ja näinud, kuidas see kohe oma algse kuju tagasi võtab? Ka lennuki külge pandud kumm tahab oma esialgset kuju tagasi ning seda proovides tõmbab ta endaga kaasa ka suhteliselt kerge paberlennuki.

  Väike arendus tavalisele paberlennukile lubab lennukit olulisemalt kaugemale lennutada. Seda sellepärast, et kumm on väga elastne ning tahab võtta oma algset kuju. Kui venitame selle välja, tõmbab see lahti lastes tagasi kokku, tõmmates endaga kaasa ka sinna külge kinnitatud lennuki.

  Jälgi meid Facebookis, et olla kursis kõige sigalahendamate teemadega

  Soovid kodus veelgi põnevamalt katsetada?

  Põnevas kastis on koos nii katsed, mida teadusveebiski pole, kui ka kõik vajalikud vahendid (ka ohutusvahendid). Kolme Põrsakese teaduskast on kõige ägedam viis, kuidas kodus ise katseid teha!

  Kolme Põrsakese infokiri

  Infokirjas anname teada põrsakeste tegemistest, erinevatest üritustest ja ägedatest pakkumistest. Iga natukese aja tagant korraldame ka põnevaid loose.

  TegevuskastidKui Sulle meeldib katsetamine, siis uuri kindlasti põrsakeste igakuiste tegevuskastide kohta!