fbpx

71. Mulliussid

Kellele ei meeldiks seebimulle puhuda? Lõbusa ajaviite uudne lahendus.

Vahendid
0,5 l plastpudel
käärid
nõudepesuvahend
vesi
väike käterätik
vesi
taldrik
rahapakikummid/nöör

a. Seda katset on kõige parem läbi viia õues, kuid ka vannituba on sobiv.
b. Valmista ette mullipuhumise seadeldis. Selleks lõika pudelilt ära põhi, kata see väikese käterätikuga ning kinnita rätik rahapakikummide või nööriga. Vajadusel kinnita lisaks ka rätiku nurgad, et need mullide puhumisel ette ei jääks.
c. Tee taldrikusse valmis mullivedelik. Väga hästi töötavad mullitajates leiduvad vedelikud, kuid ka nõudepesuvahendi ning vee segu töötab hästi. Hea tulemuse annab umbes 2-3 supilusikat nõudepesuvahendit ja 250 ml vett.
d. Mullitamiseks kasta pudeli rätikuga ots mullivedeliku sisse ning puhu pudelisse.
Tegelikult on see täiesti tavaline mullitamine. Lihtsalt ühe suure rõnga asemel, millest tavaliselt läbi puhume, on nüüd “rõngakesi” palju rohkem. Rätiku materjalis/kangas on väga palju augukesi, mis mullivedelikku kastes ning puhudes on kõik justkui väikesed mullirõngad.

Lisaks eelnevale seletusele anna lapsele ka lappi kindlasti lähemalt uurida, et ta saaks veenduda riide sees olevates väikestes augukestes.

 

Soovid kodus veelgi põnevamalt katsetada?

Põnevas kastis on koos nii katsed, mida teadusveebiski pole, ning kõik vajalikud vahendid (ka ohutusvahendid). Kolme Põrsakese teaduskast on kõige ägedam viis, kuidas kodus ise katseid teha!