69. Voolav tärklis

Stressipalli asemel sega kausis kokku tärklis ja vesi ning vaata, kuidas nii väikeste kui ka suurte argipäevamured ununevad.

Vahendid

 • tärklis
 • vesi
 • lusikas
 • kauss

Juhend

 1. Sega kokku umbes 120 grammi tärklist ja 120 ml vett. Sega korralikult.
 2. Lisa segule juurde kas tärklist või vett, kuni segu meenutab väga voolavat mett.
 3. Segu ongi valmis! Nüüd pistke käed sisse ja lõbutsege! Pange tähele segu veidrat konsistentsi.
 4. PS! Proovige ka segu kindlasti lüüa. Jah, lüüa.
  Seletus

  Tärklise ja vee segu on üheaegselt nii vedel kui ka tahke. Seda lihtsalt sõrmede vahel voolides on segu vedel. Kui proovime seda aga lüüa, on segu tahke ning vastupidiselt igale poole laiali pritsimise asemel jääb see kaussi. Segule kiirelt ning tugevat jõudu avaldades surume tärkliseosakesi omavahel rohkem kokku ning vesi tärklise osakeste vahel jääb sinna n-ö kinni. Selletõttu võtabki segu hetkeks tahke kuju.

  Kui segame kokku tärklise ja vee, saame veidra segu, mis ei tea ka ise täpselt, kas ta tahab olla tahke või vedel. Tulemuseks ongi midagi nende kahe oleku vahepealset. Esmapilgul vedel segu ei voola sõrmede vahelt nii nagu vesi, samuti ei pritsi see laiali, kui selle pihta lööme.

  Jälgi meid Facebookis, et olla kursis kõige sigalahendamate teemadega

  Soovid kodus veelgi põnevamalt katsetada?

  Põnevas kastis on koos nii katsed, mida teadusveebiski pole, kui ka kõik vajalikud vahendid (ka ohutusvahendid). Kolme Põrsakese teaduskast on kõige ägedam viis, kuidas kodus ise katseid teha!

  Kolme Põrsakese infokiri

  Infokirjas anname teada põrsakeste tegemistest, erinevatest üritustest ja ägedatest pakkumistest. Iga natukese aja tagant korraldame ka põnevaid loose.

  TegevuskastidKui Sulle meeldib katsetamine, siis uuri kindlasti põrsakeste igakuiste tegevuskastide kohta!