56. Tasakaalukas robot

 

 

Lihtne meisterdamine, mille tulemus võib nii mõnegi segadusse ajada.

Vahendid

 • A4 koopiapaber
 • käärid
 • liim
 • vildikad/värvipliiatsid
 • 4 kirjaklambrit

Juhend

 1. Võimalusel prindi roboti šabloonid, lõigake välja ning värvige ära. Võite ka ise tavalisele paberile ise kaks samasugust robotit joonistada ning välja lõigata.
 2.  Liimige robotid omavahel “seljati” kokku.
 3. Torka roboti kummagi esimese käe otsa 2 kirjaklambrit.
 4.  Nüüd keera robot peapeale ning pane see oma sõrmeotsale seisma (roboti pea toetub sõrmele).
  Seletus

  Keha kukub ümber, kui tema masskese ei asu enam tema toetuspunkti kohal. Kui viime aga masskeskme toetustpunktist allapoole ehk sisuliselt paneme esme rippuma, on tasakaalu oluliselt lihtsam saavutada. Kirjaklambritega viime roboti masskeskme tema kõhu hoopis tema käte juurde. Pannes roboti käte külge kirjaklambrid, muudame selle osa ülejäänud kehast raskemaks. Tehes roboti peast toetuspunkti, ongi suurem osa massist ning kogu roboti masskese toetuspunktist allpool ning robot püsibki tasakaalus.

  Robot püsib su sõrme peal hästi, sest tegelikult ta hoopis ripub. Kas paned tähele, kuidas roboti käed on tema ülejäänud kehast hoopis raskemad? Kui asetame ükskõik mis asja/eseme raskema osa toetuspunktist allapoole, siis tegelikult me riputame selle. Ka robotiga juhtub nii, me riputame ta oma sõrme peale ning ülejäänud roboti keha püsib ilusti püsti.

  Jälgi meid Facebookis, et olla kursis kõige sigalahendamate teemadega

  Soovid kodus veelgi põnevamalt katsetada?

  Põnevas kastis on koos nii katsed, mida teadusveebiski pole, kui ka kõik vajalikud vahendid (ka ohutusvahendid). Kolme Põrsakese teaduskast on kõige ägedam viis, kuidas kodus ise katseid teha!

  Kolme Põrsakese infokiri

  Infokirjas anname teada põrsakeste tegemistest, erinevatest üritustest ja ägedatest pakkumistest. Iga natukese aja tagant korraldame ka põnevaid loose.

  TegevuskastidKui Sulle meeldib katsetamine, siis uuri kindlasti põrsakeste igakuiste tegevuskastide kohta!