33. Kõrrerakett

Lõputult rõõmu pakkuv meisterdus, millega lapsed ka ise otsast lõpuni ilusti hakkama saavad.

Vahendid

 • lai kõrs
 • peenike kõrs
 • paber
 • käärid
 • vildikad/pliiatsid
 • kleeplint/teip

Juhend

 1. Esmalt tuleks valmis teha raketi tagune osa. Selleks lõika laiast kõrrest 1/3 pikkune jupp ning kleebi üks ots kleeplindiga kinni, teine ots jäta vabaks. Sinna sisse käib peenem kõrs.
 2. Nüüd meisterdage rakett ise. Selleks joonistage paberile üks rakett (maksimaalselt 7-8 cm kõrgune) ning lõigake välja.
 3. Seejärel kleepike raketitagus raketi külge, nii et taguse avatud ots jääks raketi alumise otsa poole. Rakett ongi valmis!
 4. Lennutamiseks tuleb lihtsalt peenike kõrs laiema sisse asetada ja kõvasti peenikese kõrre kaudu puhuda.
  Seletus

  Siin on tegemist õhurõhuga. Puhudes tekitame laiema kõrre kinnise otsa alla suurema õhurõhuga ala. Lõpuks muutub rõhk nii suureks, et laiem kõrs ei jõua seda enam kinni pidada ning lendab eest ära.

  Lastele võib seletada nii, et kinnine kõrreots võtab kõik puhutud õhu enda alla kinni ja kui rohkem koguda ei jaksa, saadab raketi teele.

  Jälgi meid Facebookis, et olla kursis kõige sigalahendamate teemadega

  Soovid kodus veelgi põnevamalt katsetada?

  Põnevas kastis on koos nii katsed, mida teadusveebiski pole, kui ka kõik vajalikud vahendid (ka ohutusvahendid). Kolme Põrsakese teaduskast on kõige ägedam viis, kuidas kodus ise katseid teha!

  Kolme Põrsakese infokiri

  Infokirjas anname teada põrsakeste tegemistest, erinevatest üritustest ja ägedatest pakkumistest. Iga natukese aja tagant korraldame ka põnevaid loose.

  TegevuskastidKui Sulle meeldib katsetamine, siis uuri kindlasti põrsakeste igakuiste tegevuskastide kohta!