Teadusring

Kolme Põrsakese teadusring Sinu kodus!

Kevadine eriolukord pakub uusi ja põnevaid väljakutseid. Tavapäraselt toimuvad meie teadusringid erinevates koolides ja lasteaedades, kuid nüüd on saanud igast kodust omaette haridusasutus. Seega toome põrsakeste teadusringid ka edaspidi koju kätte!  Sellele aitavad kaasa tublid põrsakeste ringijuhendajad, keda väikesed teadlased kohtavad videojuhistes.

Saadame kõik vajalikud materjalid peredele pakiautomaadi või kulleriga koju üle terve Eesti. Igas teadusringis kastis on kaasas vajalikud vahendid katsetamiseks, meisterdamiseks ja mängimiseks. Looduse säästmiseks ei saada me kaasa vahendeid, mida võiks igast majapidamisest leida, näiteks vett, tasse, taldrikuid ja kausse.  Peale videojuhise on olemas ka kirjalikud juhised, et ei peaks nii palju ekraani taga olema. Lisaks on võimalik leppida ringijuhendajaga kokku konsultatsiooniaeg, kus väikesed teadlased saavad abi küsida.

Avame põrsakeste koduse teadusringi liitumise ka väikestele teadushuvilistele, kes juba ei käinud meie teadusringis.

Väga äge! Kuidas ma teadusringi enda koju saan?

Teadusringiga liitumine on ka lihtne – tuleb ära täita allpool olev ankeet, tasuda kuutasu ning jääda paki saabumise teavituse ootele.

Liitumisankeet uuele huvilisele: https://forms.gle/oU9LxUYuFUHvY4X97

Osaluskinnitus juba teadusringis käivale lapsele: https://forms.gle/ua899D56v55x93sZ6

Pärast liitumist või kinnitamist saad edasised juhised enda meilile. Ülalolevad ankeedid on ajutised, lisame e-teadusringi valiku peagi ka vanemapaneeli.

Koduse teadusringi kuutasu on 27€.  See sisaldab käibemaksu, vajalike materjale ning nende tarnet DPD pakiautomaati, kirjalikke ja videojuhiseid ning videokonsultatsiooni korra nädalas. Paki tellimisel kulleriga koju Eesti piires lisandub transporditasu 3€.

Esimesesi teadusringi pakke loodame tarnima hakata alates 06.04.

Mis seal teadusringis täpsemalt toimub?

Ühes pakis saadame 4-5 erinevat uurimuslikul õppel põhinevat kava, mis on mõeldud 5-10-aastastele lastele. Ühe kava tegevused kestavad keskeltläbi tund aega, kuid lõbutsedes võib aeg veelgi kiiremini lennata!

Kodus katsetamine avab võimalusi, mida tavapärases teadusringis ei olekski teha saanud – näiteks katsed, mis vajavad mitu päeva seismist.

Ühte teadusringi kava saavad korraga kasutada ka mitu last. Mitme lapsega peredele saadame ka veidi rohkem vahendeid, et kõik lapsed saaksid koos avastamisega tegeleda. Lisaks on mõnes kavas ka õpetlikud mängud, mida näiteks terve perega mängida.

 

Väga lahe, et saame kodus jätkata! Laps oli väga rõõmus!

Kristoferi ema, Carolin

Kui on küsimusi, siis saad need siin esitada!

4 + 11 =

Kindlasti annab Kolm Pōrsakest ringina lastele uue ja pōneva väljundi. Ring on lastele väga pōnev, arendav, lapsest lähtuv ning muudab teaduse käega katsutavaks kogemuseks.

Nõlvaku lasteaed

See on väga hea võimalus neile lastele, kes sooviks tegeleda katsetamise, uurimise ja avastamisega rohkem kui lasteaiapäev seda võimaldab. Meie lasteaia kooliminejatele laste rühmadele on see ring seni olnud kahel aastal väga huvi pakkunud.

Tartu lasteaed Piilupesa

Lastele meeldib uurida, jälgida, katsetada ja mis kõige tähtsam nad õpivad endalegi teadmata palju uut ja huvitavat mis tegelikult on elus toimivad asjad

Jõhvi lasteaed, Kalevipoja maja

Kiire, koostööaldis ja adekvaatne suhtlus lasteaiaga. Korrektne info lapsevanematele - lasteaed ei pea olema vahendaja rollis vaid huviring tuleb ise suhtluseg toime. Kenad noored ringi juhendajad, kes teevad pōnevaid tegevusi.

Nõlvaku lastead, kolme põrsakese juhendajatest