fbpx

Teaduskast

Kolme Põrsakese teaduskast

Kolme Põrsakese eesmärgiks on tekitada lastes huvi teaduse vastu. Kõigist ei pea tulema teadlased, kuid me tahame, et nad tunneksid huvi maailma vastu, kuidas see toimib ning huvituksid loodusest ja selle hoidmisest. Teaduskatsetega muudame keemia- ja füüsikaseadused kergesti mõistetavaks nii suurtele kui ka väikestele. Eelkõige on aga laste juures tähtis, et nad saaksid ka ise proovida ning katsetada, mil moel üks või teine asi siin maailmas toimib.

Kolme Põrsakese teaduskast koosneb erinevatest vahenditest, mille abil saab teha lahedaid teaduskatseid või meisterdada huvitavaid teadusvidinaid. Missugusel viisil on võimalik ehitada paberist helikopterit või kuidas on võimalik tekitada kommidest vikerkaart – just neile ja paljudele teistele küsimustele leiavad lapsed teaduskasti abil vastuse. Lisaks katseteks vajaminevatele vahenditele on juures “Minu väike teadusvihik” täpsustavate juhendite ja joonistega ning väikese teadlase prillid, et ohutus oleks 

Teaduskasti tellimine on kiire ja lihtne. Tellimuse esitamiseks on vaja täita ankeet, mille leiate allolevalt lingilt. Kui tellimus on jõudnud meieni, võtame teiega ühendust täpsema info ja tarneaja osas.

Põnevad katsed

Kolme Põrsakese teaduskastis on 19 põnevat katset. Neid saab teha laps üksinda, koos vanemate või sõpradega – koos on alati lõbusam katsetada! Enamike katsete jaoks on vahendeid varuga, et neid saaks proovida ikka mitu korda. Mõne katse jaoks on aga tarvis kasutada kodumajapidamises leiduvaid vahendeid, mida ei olnud mõistlik kasti kaasa panna, näiteks tooreid mune. Kaasas on ka ohutusvahendid, kuna katsetamisel on see kõige tähtsam!

Minu väike teadusvihik

Teaduskastis on kaasa “Minu väike teadusvihik”. Selle sees on kirjas, kuidas kõiki neid põnevaid katseid läbi viia ning missuguseid vahendi tarvis läheb. Väga tähtsad on vihikus olevad seletused, mis aitavad avastamisretkel mõista, miks katsed niimoodi võivad välja tulla. Vihiku lõpus on ka ruumi, et panna kõik põnevad avastused kirja, et need meelest ära ei läheks!

Teaduskasti valmimist toetasid 61 ägedat hooandjat! Kõikide nimed on väljatoodud “Minu väikese teadusvihiku” tagakaanel.