Teadusmuusikal Aelita 2.0

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks valmis originaalmuusikal “Aelita 2.0”, mis tõmbab tänaste EV noorte igapäevaelu ühtäkki kosmilistesse mõõdetesse.

Tegevus toimub nii Eestis kui ka kaugel Lassose planeedil universumis. Noored teadlased nii siin- kui sealpool Linnuteed ootavad visalt signaale kosmosest – seal kuskil kaugel peab ju ometi keegi olema? Värvikas seltskond tegelasi on ametis üsna igapäevaste murekeste ja probleemidega, kuni ühel päeval…! Kauni tulnukast teaduri Aelita, teiste galaktikate elanike ning Eesti noorte ühine lugu on ühtaegu õnneliku lõpuga muinasjutt ja… miks mitte ka täiesti tõsi mis tõsi!

Lavastuses tegi kaasa ~100 noort näitlejat, lauljat, tantsijat ning muusikut üle Eesti. Et loo keskmes on nii armastus kui ka teadus, mängivad kaasa robotid, lae all hõljuvad droonid, asja juurde käib valgus- ja videoinstallatsioon ning ka pauk, suits ja tuld.

Pauku, tossu ja tuld

 

Muusikali teha oli päris äge, kuna see viis meid tavapärasest teadusteatri maailmst päris teatri maailmasse. Põrsakesed vastutasid eelkõige muusikali eriefketide eest, kuid toetasime üldiselt enda teadmiste ja oskustega muusikaali õnnestumist.

Muusikal oli ka noorteprojekt, mistõttu oli tähtis, et ka esinejad ise õpiksid protsessi käigus. Viisime läbi koos esinemiseks vajalike koolitustega ka üldiselt teadusteatri tegevusi.

  • RMuusikali protudseerimine
  • ROhutuskoolitused muusikali esinejatele
  • RTeadusteatri katsete koolitused esinejatele
  • REriefketide loomine ja ettevalmistamine