Põrsakesed

Jessica Järvelt

Ringijuhendaja

Põrsakestes jookseb mul ringijuhendajana teine aasta. Minu lemmik katse on koduste vahenditega laavalambi tegemine, sest see on ehtne näide sellest, kui lihtne ja igapäevane võib teadus tegelikult olla. Minu kireks on õpetamine ja lastel on väga oluline koht mu südames alati. Mulle meeldib olla loov ja reaalselt oma kätega asju läbi teha. Kolm Põrsakest toob need kaks salasoovi üheks.

Elis Soomre

Ringijuhendaja, õppekava meeskonnas

Mul jookseb Kolmes Põrsakeses juba viies aasta. Terve selle aja vältel olen tegutsenud nii teadusteatri kui ka teadusringidega. Minu lemmikuks on ilmselt erinevad katsed kuiva jääga, sest nende katsetega ei hakka kunagi endal igav ning kuiv jää paneb alati ka lastel silmad särama.  Ma õpin hetkel õigust ning käin rahvatantsus. Põrsakestes on üliõpilasena hea töötada, see on piisavalt paindlik ning võimaldab kooli kõrvalt tööl käia.

Ketlin Mõttus

Ringijuhendaja

Olen Kolme Põrsakese meeskonnas teist hooaega, teadusringi juhendaja. Olen kindlasti mitmekülgne, aus ja aktiivne. Mulle meeldib töötada ja õppida meeskonnas, hea tiim toob alati inimeste isikuomadused esile. Iga teadusring on tiimitöö, läbi mille saame põnevalt koos lastega silmaringi avardada. Minu lemmik katse on kindlasti  klassikaline sooda ja äädikas. See on minu meelest kombinatsioon, läbi mille on võimalik rääkida mitmest erinevast teemast, alates vulkaanipurskest lõpetades neutralisatsioonireaktsiooniga. Mitmekülgusus on just see, mis teeb teaduse huvitavaks.

Vlada Trussova

Ringijuhendaja, teadusteatri esineja

Alustasin oma põrsakese karjääri 2015 aastal ning mind leiab nii teadusteatri laval elamust pakkudes kui ka ringides laste silmi särama pannes. Mulle meeldib butaanivahuga käe põlema panemine, sest see on alati see katse mille peale vajub nii suurtel kui ka väikestel suu lahti. Olen ise looduslaps, kelle suurimaks rõõmuks on näha vikerkaart.

Laura Kranich

Ringijuhendaja

Mina olen Kolmes Põrsakeses hetkel teist aastat ning teen teadusringe. Selle aja jooksul olen lastega teinud hulgaliselt huvitavaid katseid. Üks lemmikutest on mul näiteks pliiatsite surumine läbi veega täidetud gripkoti – see on väga lihtne ja efektne ning lastel on ka lõbus seda ise proovida.

Olen ka Kolme Põrsakese väliselt väga teadushuviline – õpin Tallinna Tehnikaülikoolis geenitehnoloogiat. Seetõttu ongi just töökoht põrsakestes mulle ideaalne. Lisaks teadusele meeldib mulle väga lugeda ja tegelen ka hobikorras muusikaga.

Martin Leopard

Ringijuhendaja

Olen põrsastes teadusringi juhendaja juba teist aastat. Õpin Tallinna Tehnikaülikoolis füüsikat ning soovin oma teaduspisikut edasi anda võimalikult lõbusalt ja sisukalt. Minu lemmikkatse on eelmisest aastast õhupalli rakett, mis purises piki niiti ühe lapse käest teise. Füüsikuna on raketid mulle südamelähedased ning laste kilked ülikiiret raketti nähes tegid tuju veelgi paremaks.

Carmel Kuusk

Ringijuhendaja

Mina olen Carmel ning töötan Põrsakestes ringijuhendajana alles teist aastat. Üks mu lemmikumaid katseid on filmitopsi pauk ja mutter õhupallis, sest mõlemad on omamoodi ootamatud – pauku tehes ei tea kunagi, kui kaua peab ootama, et pauk käiks ning mutter teeb õhupallis sellist häält, et isegi mu sõpradel lähevad silmad suureks. Praegu õpin ülikoolis geoloogiat ning üks mu suurimaid unistusi on minna Antarktikasse pingviine vaatama. Teadus puges mulle südamesse juba põhikooli alguses ning ma loodan, et oma tegemistega Kolmes Põrsakeses suudan ma lastel silmad sellega särama panna!

Marin Lehesalu

Ringijuhendaja

Algas kolmas aasta täis teadusringe. Mulle meeldib filmitopsi ja vitamiinitabletiga pauku teha, sest…noh, kellele ei meeldiks pauk?!  Minu jaoks on kaks teraapiat: koorilaul ja teadusringid. Ringis ei saa olla halva tujuga: lapsed lihtsalt peletavad selle kohe eemale!

Säde Kannumäe

Ringijuhendaja

Mina olen Kolmes Põrsakeses teadusringe andnud nüüd juba terve aasta. Lemmikuks katseks on saanud klassikaline äädika ja sooda neutralisatsioonireaktsioon, sest see on väga  multifunktsionaalne – saab paljude erinevate teemadega siduda ja eriviisidega põnevamaks muuta. Mulle väga meeldivad bioloogia ja keemia ning lapsed panevad minu teadmisi tihti ka ebatavaliste küsimustega proovile. Tänu nutikatele ja vahvatele lastele, kes teadusringis käivad,  olen õppinud ise nii mõndagi ning olen saanud õpetajapisiku.

Heili Aavola

Ringijuhendaja, teadusteatri esineja, õppekava meeskonnas

Olen põrsaperes teist aastat. Tegelen teadusteatri ja ringijuhendamisega, vahel pakin usinatele väikesele teadlasele teaduskaste kokku.

Mulle meeldib kuiva jääga auru teha, sest siis saab end pilve sisse ära peita, lisaks on väga vahva püüda aur mullidesse kinni. Tahan näidata lastele, et teadus on midagi praktilist, mitte lihtsalt tekst paberil.

Mariann Vendelin

Teadusteatri esineja

Olen põrsakestes tegutsenud 6 aastat. Hetkel teen ainult teadusteatrit, aga varasemalt olen olnud ka ringijuhendaja. Mulle meeldib see töö, sest iga esinemine on oma nägu ning äge on näha laste emotsioone. Vabal ajal tegelen looduses seiklemise, lugemise ja raamatutest blogimisega.

Toomas Pruul

Teadusteatri esineja

Põrsakestes olen olnud juba 2 aastat, pühendudes põhiliselt teadusteatrile. Mulle meeldivad katsed, mis panevad mõtlema ruumi ja kogu ümbritseva üle. Seda teevad näiteks katsed veega. Töötades Kolmes Põrsakeses, meeldib mulle kõige rohkem võimalus saada uusi kogemusi, oskusi ja teadmisi.

Kätlin-Carolin Noormägi

Teadusteatri esineja, õppekava meeskonnas

Olen põrsakestes neljandat aastat juba. Peamiselt keskendun teadusringide haldamisele ja teadusetenduste tegemisele.

Minu lemmikkatse on käe põlema panemine, kuna kunagi kartsin seda paaniliselt, aga nüüd on täitsa vahva pingemaandus. Muidu olen vahva tüdruk, kes on alati heas tujus nagu ka teised põrsakesed, mis pärast mulle siin meeldibki.

Calista Krass

Teadusteatri esineja

Olen põrsakestes olnud umbes pool aastat ja tegelen peamiselt teadusteatriga. Mulle meeldib katsetest kõige rohkem käte põletamine, sest sellega saab alati vaatajatelt kõige põnevama reaktsiooni. Teadusteatri juures meeldib mulle kõige rohkem see, et saan jagada enda teadusentusiasmi teiste inimestega.

Janne Muttik

Ringijuhendaja, teadusteatri esineja

Alustasin sel aastal Kolmes Põrsakeses. Hetkel olen teinud ainult teadusringe aga juba varsti on mind näha ka teadusteatrit tegemas. Praegu meeldib mulle filmitopsi katse, mida tegime Suure Paugu teooriat õppides. See oli valju ning samal ajal ka väge ärevusrikas. Minu kohta saab öelda lause “kes palju teeb, see palju jõuab.” Igapäevaselt töötan Boost Juice Barsis, pärast seda käin teadusringe andmas ning õhtul käin tantsimas.  Olen väga rõõmus, et saan olla Põrsake, kes paneb lastel silmad särama ja pakub neile korra nädalas põnevust ja rõõmu.

Piia Tomingas

Ringijuhendaja

Olen põrsakeste tiimis alates sügisest 2019, minu osa selles vinges masinavärgis on olla teadusringide juhendaja Tartu lasteaedades. Minu lemmikkatsed on seotud veega, sest need tunduvad kõige igapäevasemad, kuid on tihtipeale ometi nii üllatavad – näiteks on võimalik hoida pudelit tagurpidi nii, et sealt vesi välja ei voola! Loomult olen loodushoidja, seikleja, alati optimistlik ja kõigeks põnevaks valmis! Mulle meeldib katsetada uusi asju, küsida miks-küsimusi ja näha maailma harjumuspärasest erineva nurga alt. Kolm Põrsakest on parim seltskond, kellega koos maailma päästa – nii teaduse kui ka naeruga.

Markus Marandi

Teadusteatri esineja

Põrsakestes läheb teine aasta ning igapäevaselt keskendun teadusteatri arendamisele ning klientide tellimustega tegelemisele. Vahetevahel käin ka lavalaudasid vallutamas, kus mu lemmikuimaks katseks on võimas vedela lämmastiku ja kuuma vee pauk. Kolmes Põrsakeses meeldib olla eelkõige toreda kollektiivi ning suure eneseteostuse võimaluse tõttu. Usun, et läbi meie tegevuse suudame utsitada palju lapsi ja noori õppima koolis reaalaineid suurema sära ja tahtega.

Helen Randmäe

Ringijuhendaja

Liitusin põrsakestega septembris ning tegelen teadusringide juhendamisega. Mulle meeldib ise vulkaane teha, kuna nende vahutamist ja kihisemist on huvitav jälgida. Olen uudishimulik ning minu jaoks on põnev katsetada uusi asju. Mulle meeldib Kolmes Põrsakeses töötada, sest tore on näha laste elevust ja pakkuda neile avastamisrõõmu.

Kaisa Tambek

Juhiabi

Minul läheb Kolmes Põrsakeses neljas aasta. Põhiliselt olen keskendunud teadusringide tegemisele, kuid sellest aastast aitan ka põrsakeste kaadervärki hallata ja vedada. Minu lemmikud katsed sisaldavad kindlasti kuiva jääd, sest sellega saab teha nii kärtsu, mürtsu kui ka pauku. Iseloomu poolest olen hakkamist täis noor neiu, kes haarab igast uuest huvitavast võimalusest. Kolm Põrsakest on võitnud mu südame oma kokkuhoidva meeskonna ja lõpmatute võimaluste poolest.

Omari Loid

Tegevjuht, teadusteatri esineja

Põrsakestes alustasin aastal 2015. teadusringide haldusjuhina. Üsna kiiresti armusin ülepea teadusteatri ning põrsakestega. 2016. aasta suvest digimuutusin põrsakeste tegevjuhiks. Vaieldamatult on mu lemmikkatsed keemiaga, kus toimuvad uskumatud reaktsioonid. Esinemine ja inspireerimine on minu kirg.

Helen Sai

Ringijuhendaja, teadusteatri esineja

Mina liitusin põrsakestega alles selle aasta sügisel. Hetkel õpin teadusteatri esinejaks, kuid varsti on mul võimalus ka ringijuhendajaks saada. Minu lemmikud katsed on kõik need mida saavad lapsed ise koduste vahenditega teha, kuid teadusteatrist meeldivad mulle kõige rohkem kuiva jääga tehtud väikesed seebimullid ja vedela lämmastikuga pauk. Mulle väga meeldib põrsakeste juures võimalus ise oma aja peremees olla ning tänu sellele jõuan tegeleda lisaks koolile ka muusika ja noortejuhi ametiga.