Põrsakesed

Jessica Järvelt

Ringijuhendaja

Põrsakestes jookseb mul ringijuhendajana teine aasta. Minu lemmik katse on koduste vahenditega laavalambi tegemine, sest see on ehtne näide sellest, kui lihtne ja igapäevane võib teadus tegelikult olla. Minu kireks on õpetamine ja lastel on väga oluline koht mu südames alati. Mulle meeldib olla loov ja reaalselt oma kätega asju läbi teha. Kolm Põrsakest toob need kaks salasoovi üheks.

Elis Soomre

Ringijuhendaja, õppekava meeskonnas

Mul jookseb Kolmes Põrsakeses juba viies aasta. Terve selle aja vältel olen tegutsenud nii teadusteatri kui ka teadusringidega. Minu lemmikuks on ilmselt erinevad katsed kuiva jääga, sest nende katsetega ei hakka kunagi endal igav ning kuiv jää paneb alati ka lastel silmad särama.  Ma õpin hetkel õigust ning käin rahvatantsus. Põrsakestes on üliõpilasena hea töötada, see on piisavalt paindlik ning võimaldab kooli kõrvalt tööl käia.

Ketlin Mõttus

Ringijuhendaja

Olen Kolme Põrsakese meeskonnas teist hooaega, teadusringi juhendaja. Olen kindlasti mitmekülgne, aus ja aktiivne. Mulle meeldib töötada ja õppida meeskonnas, hea tiim toob alati inimeste isikuomadused esile. Iga teadusring on tiimitöö, läbi mille saame põnevalt koos lastega silmaringi avardada. Minu lemmik katse on kindlasti  klassikaline sooda ja äädikas. See on minu meelest kombinatsioon, läbi mille on võimalik rääkida mitmest erinevast teemast, alates vulkaanipurskest lõpetades neutralisatsioonireaktsiooniga. Mitmekülgusus on just see, mis teeb teaduse huvitavaks.

Vlada Trussova

Ringijuhendaja, teadusteatri esineja

Alustasin oma põrsakese karjääri 2015 aastal ning mind leiab nii teadusteatri laval elamust pakkudes kui ka ringides laste silmi särama pannes. Mulle meeldib butaanivahuga käe põlema panemine, sest see on alati see katse mille peale vajub nii suurtel kui ka väikestel suu lahti. Olen ise looduslaps, kelle suurimaks rõõmuks on näha vikerkaart.

Laura Kranich

Ringijuhendaja

Mina olen Kolmes Põrsakeses juba kolmandat aastat ning tegelen teadusringidega. Käesoleval õppeaastal koostan peamiselt õppekavasid. Möödunud kahe aasta jooksul olen lastega teinud hulgaliselt huvitavaid katseid ning saanud ka ise palju targemaks. Üks lemmikutest on mul näiteks pliiatsite surumine läbi veega täidetud gripkoti – see on väga lihtne ja efektne ning lastel on ka lõbus seda ise proovida. Olen ka Kolme Põrsakese väliselt väga teadushuviline, mistõttu on see töö mulle ideaalne. Olen Tallinna Tehnikaülikoolis omandanud geenitehnoloogia bakalaureusekraadi ning 2020. aasta sügisest alates õpin Tartu Ülikoolis arstiteadust. Lisaks teadusele meeldib mulle väga lugeda ning tegelen ka hobi korras muusikaga ja arstiõpingutest blogimisega.

Martin Leopard

Ringijuhendaja

Olen põrsastes teadusringi juhendaja juba teist aastat. Õpin Tallinna Tehnikaülikoolis füüsikat ning soovin oma teaduspisikut edasi anda võimalikult lõbusalt ja sisukalt. Minu lemmikkatse on eelmisest aastast õhupalli rakett, mis purises piki niiti ühe lapse käest teise. Füüsikuna on raketid mulle südamelähedased ning laste kilked ülikiiret raketti nähes tegid tuju veelgi paremaks.

Carmel Kuusk

Ringijuhendaja

Olen Tartus põrsake nüüd siis kolmandat aastat. Kaks eelnevat aastat olen olnud ringijuhendaja ning nüüd õpin ka teadusteatri esinejaks, koostan teadusringidele õppekava ja teen muudki põnevat! Mu lemmikud katsed on filmitopsi pauk ja mutter õhupallis, sest mõlemad on omamoodi ootamatud – pauku tehes ei tea kunagi, kui kaua peab ootama, et filmitops enam vastu ei pea ning mutter teeb õhupallis sellist häält, et nii lastel kui vanematel lähevad silmad suureks. Teadus puges mulle südamesse juba põhikooli alguses ning ma loodan, et oma tegemistega Kolmes Põrsakeses suudan ma selle vaimustuse lastele üle anda!

Marin Lehesalu

Ringijuhendaja

Algas kolmas aasta täis teadusringe. Mulle meeldib filmitopsi ja vitamiinitabletiga pauku teha, sest…noh, kellele ei meeldiks pauk?!  Minu jaoks on kaks teraapiat: koorilaul ja teadusringid. Ringis ei saa olla halva tujuga: lapsed lihtsalt peletavad selle kohe eemale!

Säde Kannumäe

Ringijuhendaja

Mina olen Kolmes Põrsakeses teadusringe andnud nüüd juba terve aasta. Lemmikuks katseks on saanud klassikaline äädika ja sooda neutralisatsioonireaktsioon, sest see on väga  multifunktsionaalne – saab paljude erinevate teemadega siduda ja eriviisidega põnevamaks muuta. Mulle väga meeldivad bioloogia ja keemia ning lapsed panevad minu teadmisi tihti ka ebatavaliste küsimustega proovile. Tänu nutikatele ja vahvatele lastele, kes teadusringis käivad,  olen õppinud ise nii mõndagi ning olen saanud õpetajapisiku.

Heili Aavola

Ringijuhendaja, teadusteatri esineja, õppekava meeskonnas

Olen põrsaperes teist aastat. Tegelen teadusteatri ja ringijuhendamisega, vahel pakin usinatele väikesele teadlasele teaduskaste kokku.

Mulle meeldib kuiva jääga auru teha, sest siis saab end pilve sisse ära peita, lisaks on väga vahva püüda aur mullidesse kinni. Tahan näidata lastele, et teadus on midagi praktilist, mitte lihtsalt tekst paberil.

Mariann Vendelin

Teadusteatri esineja

Olen põrsakestes tegutsenud 6 aastat. Hetkel teen ainult teadusteatrit, aga varasemalt olen olnud ka ringijuhendaja. Mulle meeldib see töö, sest iga esinemine on oma nägu ning äge on näha laste emotsioone. Vabal ajal tegelen looduses seiklemise, lugemise ja raamatutest blogimisega.

Toomas Pruul

Teadusteatri esineja

Põrsakestes olen olnud juba 2 aastat, pühendudes põhiliselt teadusteatrile. Mulle meeldivad katsed, mis panevad mõtlema ruumi ja kogu ümbritseva üle. Seda teevad näiteks katsed veega. Töötades Kolmes Põrsakeses, meeldib mulle kõige rohkem võimalus saada uusi kogemusi, oskusi ja teadmisi.

Kätlin-Carolin Noormägi

Tegevuskastide- ja turunduseprojektijuht

Põrsakestes jookseb mul juba viies aasta. Peamiselt keskendun turundusele, projektidele ja tegevuskastide haldamisele. Minu lemmikkatse on tõenäoliselt käe põlema panemine, kuna lapseeast on päris põnev seik sellega. Tänaseks aga on katse muutunud omamoodi pingemaanduseks. Muidu olen elurõõmus plikatirts, kes on alati heas tujus – just nagu teised põrsakesed, mispärast mulle siin nii väga meeldib.

Calista Krass

Teadusteatri esineja

Olen põrsakestes olnud umbes pool aastat ja tegelen peamiselt teadusteatriga. Mulle meeldib katsetest kõige rohkem käte põletamine, sest sellega saab alati vaatajatelt kõige põnevama reaktsiooni. Teadusteatri juures meeldib mulle kõige rohkem see, et saan jagada enda teadusentusiasmi teiste inimestega.

Janne Muttik

Tegevjuhi assistent, teadusteatri esineja

Alustasin 2019.a Kolmes Põrsakeses. Eelmisel aastal olin lasteaedades ringijuhendaja ning lavadel teadusteatri esineja. Sel aastal alustasin tööd tegevjuhi assistendina. Mulle väga meeldib filmitopsi katse, mida tegime Suure Paugu teooriat õppides. See oli valju ning samal ajal ka väga ärevusrikas. Minu kohta saab öelda lause “kes palju teeb, see palju jõuab.” Lisaks põssadele töötan ka jumestajana. Olen väga rõõmus, et saan olla Põrsake, kes paneb lastel silmad särama ja pakub neile põnevust ja rõõmu.

Piia Tomingas

Ringijuhendaja

Olen põrsakeste tiimis alates sügisest 2019, minu osa selles vinges masinavärgis on olla teadusringide juhendaja Tartu lasteaedades. Minu lemmikkatsed on seotud veega, sest need tunduvad kõige igapäevasemad, kuid on tihtipeale ometi nii üllatavad – näiteks on võimalik hoida pudelit tagurpidi nii, et sealt vesi välja ei voola! Loomult olen loodushoidja, seikleja, alati optimistlik ja kõigeks põnevaks valmis! Mulle meeldib katsetada uusi asju, küsida miks-küsimusi ja näha maailma harjumuspärasest erineva nurga alt. Kolm Põrsakest on parim seltskond, kellega koos maailma päästa – nii teaduse kui ka naeruga.

Markus Marandi

Teadusteatri esineja

Põrsakestes läheb teine aasta ning igapäevaselt keskendun teadusteatri arendamisele ning klientide tellimustega tegelemisele. Vahetevahel käin ka lavalaudasid vallutamas, kus mu lemmikuimaks katseks on võimas vedela lämmastiku ja kuuma vee pauk. Kolmes Põrsakeses meeldib olla eelkõige toreda kollektiivi ning suure eneseteostuse võimaluse tõttu. Usun, et läbi meie tegevuse suudame utsitada palju lapsi ja noori õppima koolis reaalaineid suurema sära ja tahtega.

Helen Randmäe

Ringijuhendaja

Liitusin põrsakestega septembris ning tegelen teadusringide juhendamisega. Mulle meeldib ise vulkaane teha, kuna nende vahutamist ja kihisemist on huvitav jälgida. Olen uudishimulik ning minu jaoks on põnev katsetada uusi asju. Mulle meeldib Kolmes Põrsakeses töötada, sest tore on näha laste elevust ja pakkuda neile avastamisrõõmu.

Kaisa Tambek

Projektijuht

Minul läheb Kolmes Põrsakeses neljas aasta. Põhiliselt olen keskendunud teadusringide tegemisele, kuid sellest aastast aitan ka põrsakeste kaadervärki hallata ja vedada. Minu lemmikud katsed sisaldavad kindlasti kuiva jääd, sest sellega saab teha nii kärtsu, mürtsu kui ka pauku. Iseloomu poolest olen hakkamist täis noor neiu, kes haarab igast uuest huvitavast võimalusest. Kolm Põrsakest on võitnud mu südame oma kokkuhoidva meeskonna ja lõpmatute võimaluste poolest.

Omari Loid

Tegevjuht, teadusteatri esineja

Põrsakestes alustasin aastal 2015. teadusringide haldusjuhina. Üsna kiiresti armusin ülepea teadusteatri ning põrsakestega. 2016. aasta suvest digimuutusin põrsakeste tegevjuhiks. Vaieldamatult on mu lemmikkatsed keemiaga, kus toimuvad uskumatud reaktsioonid. Esinemine ja inspireerimine on minu kirg.

Helen Sai

Teadusteatri esineja

Mina olen põrsakestes teist hooaega. Ametilt olen küll teadusteatri esineja, kuid panen käed külge kõikjal, kus abi vaja. Minu lemmikud katsed on sellised, mida kõik saavad koduste vahenditega ise korrata, kuid teadusteatrist on mu lemmikud kuiva jääga tehtud väikesed seebimullid ja vedela lämmastiku pauk. Põssade juures väga suureks lemmikuks on võimalus olla ise oma aja peremees ning tänu sellele saan oma erialaseid õpinguid kõikide hobidega kombineerida.

Stella Männiste

Ringijuhendaja, teadusteatri esineja

Alustasin põrsakesena selle aasta sügisest, hakkan juhendama teadusringi ning tegelema ka teadusteatriga. Olen lõbus, särav ja väga aktiivne inimene. Ülekõige meeldib mulle tantsimine ja üldse sportimine. Lisaks on suur huvi keemia ja ka bioloogia vastu. Nädalavahetusi meeldib mulle sõpradega veeta, käies matkamas, rallisid vaatamas või niisama koos lõbutsedes. Mulle meeldib põrsakestes see, et ettevõte on nooruslik ja uuenduslik ning tegeleb paljude erinevate valdkondadega, mis on teaduse ja selle populariseerimisega seotud. Hetkel arvan, et kõige põnevamaks katseks visuaalselt on käe põlema panemine.

Hegne Lilleoja

Teadusteatri esineja

Alustasin oma teekonda Kolmes Põrsakeses 2020. a sügisel ning pühendun teadusteatri esinemistele. Õppisin Tartu Ülikoolis keskkonnatehnoloogiat ning edasi jätkan õpinguid õpetaja erialal. Loodusteadused on mulle kogu elu huvi pakkunud ning alati meeldisid need füüsika- või keemiatunnid koolis, kus sai ise katseid teha. Mulle meeldib Kolmes Põrsakeses see, et saan koos teistega jagada seda, et teadus on lahe aga samas ka õpetlik. Koos põrsakestega on võimalik ka hulljulgeid unistusi teoks teha, mis minu puhul oli ohutult käe põlema panemine. Lisaks teadusele tegelen vabal ajal aktiivselt spordiga, veedan sõpradega aega või uitan looduses ringi.

Diana Matejuk

Ringijuhendaja

Olen (veri)värske põrsakene – nimelt liitusin Kolme Põrsakestega alles sellel õppeaastal ning mu peategevuseks saab olema teadusringide juhendamine. Õpin ise keskkonnatehnoloogiat Tartu Ülikoolis, kuid sellega mu huvid ei piirdu. Olen ise väga uudishimulik ning sooviksin
seda uudistamise pisikut ka lastele edasi anda. Kolm Põrsakest tundus seega ideaalne koht, kus seda teha, kuna erinevad tööväljundid ning pidev edasiareng on siin kõrgelt hinnatud. Ja mis kõige toredam – igav siin ei hakka! Katseid, mida lastega koos teha on tuhandeid ning enamik nendest täiesti tundmatud. Mu lemmikuks on kõige tavalisemad katsed söögisooda ja äädikaga. Seda sellepärast, et võimalusi, kuidas seda esmapilgul kerget katset vormistada, on piiramatult. Samas õpetab see juba algkeemiat, mida läheb tarvis ka edaspidises elus.(Kasvõi kookide küpsetamises 🙂 )

Triine Kose

Teadusteatri esineja, teadusringi juhendaja

Olen põrsakestes esimest aastat ja täpselt ei teagi veel, millele keskenduma hakkan. Iseloomult olen ma aktiivne noor, kellele meeldib pidevalt end proovile panna. Naudin rattaga sõitmist, tantsimist, kasside paitamist ning teadust. Põssades ongi kõige vahvam see teadushimuline kogukond ning võimalus näidata lastele, kui äge ja praktiline on teadus. Mu lemmikkatseks on ilmselt elevandi hambapasta, kuna seda saab teha nii oma kodus kraanikausis kui õues ja 100x suuremalt.

Laura Kuusemets

Teadusringi juhendaja

Olen põrsaperes esimest aastat. Pühendun peamiselt teadusringide juhendamisele.  Mulle väga meeldib karjuva õhupalli katse, mis on ühelt poolt väga lihtne, teisalt efektne ja ootamatu. Lisaks põrsakeseks olemisele õpin Tartu Ülikoolis keskkonnatehnoloogiat. Kolmes põrsakeses on äge, sest siin on parimad mõttekaaslased ning suurepärane võimalus suuri tegusid korda saata.

Riko Piirisild

Teadusteatri esineja

Mina tulin just Treffnerist ja olen värske Tartu Ülikooli infotehnoloogia tudeng. Olen ülienergiline inimene ja mõneti ka Hunt Kriimsilm oma 9 ametiga. Tegelen mitmes erinevas kohas paljude valdkondadega – müük, turundus, arendus, tiimijuhtimine jms, kuid lisaks tegelen ka erinevate hobidega nagu näiteks bridž, väitlemine, näitluskunst, stand up comedy ning palju muud ka. Armastan aga üle kõige teadust ning just selle populariseerimist ja mulle on öeldud, et minu silmad säravad laval esinedes vähemalt sama palju sära nagu publikul, kelle sisemise leegi pärast ma seda teen. Olen olnud põrsake juba kuu aega ning see on olnud sigalahe. Keskendun põrsakestes erinevatele üritustele, projektidele ning kõige enam teadusteatritele! Põssad on üks tohutult äge perekond ja on imeline olla osa sellest toetavast, hoolivast ning ühtehoidvast perest, kelle ühine eesmärk on siduda oma iseloom ja kirg teaduse vastu ning tuua teadus kõigi inimesteni. Kuna mulle meeldib teha show´d, siis minu üheks lemmikkatseks on kindlasti butaaniõhupallipauk!

Kairi Ojasoo

Teadusteatri esineja

Mina olen üks värske põrsabeebi Kairi. Lisaks sellele, et käin igapäevaselt Nõo Reaalgümnaasiumi loodussuuna 12ndas klassis, armastan teaduse praktiseerimist ka väljaspool keemia ja bioloogia tunde. Tänu sellele olen teinud koostööd nii Tartu Ülikooli teadlastega kui ka nüüdseks välja jõudnud Kolme Põrsakese kollektiivi. Reaalainete kõrval olen tihedalt seotud ka humanitaarvaldkondadest kunsti ja luule loomisega. Uue põrsakesena olen alles avastamas oma kohta selles vahvas kollektiivis. Sellest hoolimata sain ka oma esimese kogemuse põrsakesena Tartus Tarkusepäeva festivalil, kus tutvustasime koos teiste põrsakestega meie organisatsiooni tegevust. Lühikese aja jooksul, mil olen Kolme Põrsakesse kuulunud, olen juba praeguseks kohtunud väga paljude lahedate noortega, kel on ühised huvid ja unistused näidata ka meie kaaskodanlikele, kui palju pealtnäha igavavõitu tunduvas keemias peidus võib olla. Lahedaid teaduskatseid on palju, aga minu vaieldamatuks lemmikuks on värvilise muna praadimine. See on lihtne ja maitsev katse, mille saab igaüks ise koduste vahenditega ellu viia. Selleks pole tarvis muud kui punase peakapsa leotist, äädikat, soola ja muna ning maitseaineid. Ühele osale leotisest veidike äädikat ja teisele soodat lisades saame värvilised indikaatorid. Nendega omakorda muna praadides saame vahva ja toitva eine.

Liis Siigur

Teadusringi juhendaja

Mina olen Kolmes Põrsakeses esimest aastat ja soovin tegeleda teadusringidega. Õpin Miina Härma Gümnaasiumis 11. klassis ning olen koolis laste matemaatikaringi juhendaja. On kirjeldamatult tore näha põnevust ja huvi laste silmades ning seda tunnet ootan ma ka Põrsakestest. Minu enda lemmikkatse on kindlasti elevandi hambapasta, sest segades kokku vaid paari ainet saab luua midagi tõeliselt uhket ja meeldejäävat.

Kadi Siigur

Teadusringi juhendaja

Mina liitusin põrsaperega praeguse õppeaasta alguses, samuti läksin just Tartu Ülikooli matemaatikat õppima. Lisaks tegelen ma ka peaaegu kõige muuga: vaba aega sisustan muusika, trenni, olümpiaadide ja võistlustega jne. Kolmes Põrsakeses tegelen peamiselt teadusringidega. Kuna teadus on mind alati huvitanud, tahan ka teistele näidata, et see on lahe ja huvitav ning Kolm Põrsakest on suurepärane koht, kus seda teha. Üks teaduskatse, mis mulle väga meeldib, on keemiline kell, mis aastaid tagasi tundus mulle nagu võlukunst, kuid on efektne ja lahe ka nüüd, kui ma tean, kuidas see toimib.