Põrsakesed

Tegutsevad põrsakesed

Mariann Vendelin

Teadusteatri esineja

Olen põrsakestes tegutsenud 6 aastat. Hetkel teen ainult teadusteatrit, aga varasemalt olen olnud ka ringijuhendaja. Mulle meeldib see töö, sest iga esinemine on oma nägu ning äge on näha laste emotsioone. Vabal ajal tegelen looduses seiklemise, lugemise ja raamatutest blogimisega.

Elis Soomre

Ringijuhendaja, õppekava meeskonnas

Mul jookseb Kolmes Põrsakeses juba viies aasta. Terve selle aja vältel olen tegutsenud nii teadusteatri kui ka teadusringidega. Minu lemmikuks on ilmselt erinevad katsed kuiva jääga, sest nende katsetega ei hakka kunagi endal igav ning kuiv jää paneb alati ka lastel silmad särama.  Ma õpin hetkel õigust ning käin rahvatantsus. Põrsakestes on üliõpilasena hea töötada, see on piisavalt paindlik ning võimaldab kooli kõrvalt tööl käia.

Ketlin Mõttus

Ringijuhendaja

Olen Kolme Põrsakese meeskonnas teist hooaega, teadusringi juhendaja. Olen kindlasti mitmekülgne, aus ja aktiivne. Mulle meeldib töötada ja õppida meeskonnas, hea tiim toob alati inimeste isikuomadused esile. Iga teadusring on tiimitöö, läbi mille saame põnevalt koos lastega silmaringi avardada. Minu lemmik katse on kindlasti  klassikaline sooda ja äädikas. See on minu meelest kombinatsioon, läbi mille on võimalik rääkida mitmest erinevast teemast, alates vulkaanipurskest lõpetades neutralisatsioonireaktsiooniga. Mitmekülgusus on just see, mis teeb teaduse huvitavaks.

Vlada Trussova

Ringijuhendaja, teadusteatri esineja

Alustasin oma põrsakese karjääri 2015 aastal ning mind leiab nii teadusteatri laval elamust pakkudes kui ka ringides laste silmi särama pannes. Mulle meeldib butaanivahuga käe põlema panemine, sest see on alati see katse mille peale vajub nii suurtel kui ka väikestel suu lahti. Olen ise looduslaps, kelle suurimaks rõõmuks on näha vikerkaart.

Laura Kranich

Ringijuhendaja

Mina olen Kolmes Põrsakeses juba kolmandat aastat ning tegelen teadusringidega. Käesoleval õppeaastal koostan peamiselt õppekavasid. Möödunud kahe aasta jooksul olen lastega teinud hulgaliselt huvitavaid katseid ning saanud ka ise palju targemaks. Üks lemmikutest on mul näiteks pliiatsite surumine läbi veega täidetud gripkoti – see on väga lihtne ja efektne ning lastel on ka lõbus seda ise proovida. Olen ka Kolme Põrsakese väliselt väga teadushuviline, mistõttu on see töö mulle ideaalne. Olen Tallinna Tehnikaülikoolis omandanud geenitehnoloogia bakalaureusekraadi ning 2020. aasta sügisest alates õpin Tartu Ülikoolis arstiteadust. Lisaks teadusele meeldib mulle väga lugeda ning tegelen ka hobi korras muusikaga ja arstiõpingutest blogimisega.

Anna Katt

Õppekava töörühma eestvedaja

Põrsakestega liitusin esimest korda juba 2014. aastal, mil viisin enda kodulinna lasteaias läbi teadusringi ja vahel tegin teadusteatrit ka. Pärast gümnaasiumi lõpetamist suundusin õppima Tartu Ülikooli geenitehnoloogiat, sest teadus on ju lihtsalt nii lahe! Nautisin väga laboris töötamist. Õpingute kõrvalt jätkasin mõnda aega tööd esinejana Põrsakestes, aga siis vahetasin töökohta. Juhuslikult tegelesin sealgi lastega, viies läbi loodusteadusliku hariduse taustaga sünnipäevasid. Väike õpetamise pisik küljes, jätkasin magistriõpinguid gümnaasiumi bioloogia- ja keemiaõpetaja erialal. Nüüdseks olen ülikooli lõpetanud ja töötan Otepää Gümnaasiumis loodusainete õpetajana. Põrsakestesse tulin tagasi suurema erialaste teadmiste ja kogemuste pagasiga, et aidata koostada ning arendada huviringide õppekavasid. Usun, et minu põhitöö õpetajana ja töö Põrsakestes täiendavad teineteist ideaalselt. Vabal ajal kulutan pastlaid rahvatantsuansamblis Tarbatu, mängin võrkpalli ja vallutan igal suvel Alpides mõned tipud!

Kätlin-Carolin Noormägi

Tegevuskastide- ja turunduseprojektijuht

Põrsakestes jookseb mul juba viies aasta. Peamiselt keskendun turundusele, projektidele ja tegevuskastide haldamisele. Minu lemmikkatse on tõenäoliselt käe põlema panemine, kuna lapseeast on päris põnev seik sellega. Tänaseks aga on katse muutunud omamoodi pingemaanduseks. Muidu olen elurõõmus plikatirts, kes on alati heas tujus – just nagu teised põrsakesed, mispärast mulle siin nii väga meeldib.

Marin Lehesalu

Ringijuhendaja

Algas kolmas aasta täis teadusringe. Mulle meeldib filmitopsi ja vitamiinitabletiga pauku teha, sest…noh, kellele ei meeldiks pauk?!  Minu jaoks on kaks teraapiat: koorilaul ja teadusringid. Ringis ei saa olla halva tujuga: lapsed lihtsalt peletavad selle kohe eemale!

Carmel Kuusk

Ringijuhendaja

Olen Tartus põrsake nüüd siis kolmandat aastat. Kaks eelnevat aastat olen olnud ringijuhendaja ning nüüd õpin ka teadusteatri esinejaks, koostan teadusringidele õppekava ja teen muudki põnevat! Mu lemmikud katsed on filmitopsi pauk ja mutter õhupallis, sest mõlemad on omamoodi ootamatud – pauku tehes ei tea kunagi, kui kaua peab ootama, et filmitops enam vastu ei pea ning mutter teeb õhupallis sellist häält, et nii lastel kui vanematel lähevad silmad suureks. Teadus puges mulle südamesse juba põhikooli alguses ning ma loodan, et oma tegemistega Kolmes Põrsakeses suudan ma selle vaimustuse lastele üle anda!

Heili Aavola

Ringijuhendaja, teadusteatri esineja, õppekava meeskonnas

Olen verivärske Hugo Treffneri Gümnaasiumi loodussuuna vilistlane ning seadnud sammud Tartu Ülikooli füüsika, keemia ja materjaliteadust õppima. Põrsaperes on mul rõõm olla juba neljandat aastat. Põrsakesena tegelen teadusteatri ja ringijuhendamisega, vahel pakin usinatele väikestele teadlasele teaduskaste kokku. Muul ajal huvitun meditsiinist, loodusest, tasakaalu leidmisest oma elus. Armastan kunsti ja muusikat ning olen tulihingeline sportlane, eriline koht minu südames on orienteerumisel. Mulle meeldib, et Kolm Põrsakest kannab endas ideed näidata kõigile, et maailm meie ümber on seotud. Iga väiksem reaktsioon või nähtus viib mingi tulemuseni. Püüame kasvatada kõigi inimeste seas teadlikust, et tulemused, mis meie tegevuste tagajärjel tekivad oleksid jätkusuutlikud. Säästmaks meie kodu-planeet Maad ka tulevastele põlvedele ilusamana kui kunagi varem. Lemmik katse on kuuma ja külma maailma kohtumine, nimelt mida suurem temperatuuri erinevus, sega vägevam eksperiment. Tekib võimalus hetkeks publiku silme eest haihtuda, end auru sisse ära peites ja siis uuesti välja ilmuda.
Tahan näidata, et teadus on midagi praktilist, mitte lihtsalt tekst paberil.

Krissu Väät

Ringijuhendaja

Mina olen Krissu ja see ongi minu päris nimi (seda lihtsalt peab alati mainima).  Alustasin põrsakestes selle aasta oktoobris ringijuhendajana. Minu lemmikkatse on elevandi hambapasta, sest tegu on lihtsa katsega , mille värviline ja vahutav tulemus paneb kõigil silmad särama. Mulle meeldib teisi õpetada ning see tõi mind ka Kolme Põrsakese meeskonda. Lisaks Põrsakestele annan lastele jalgpalli trenne, töötan restoranis ja tegelen veel kõige muu huvitavaga, mis elul pakkuda on.

Piia Tomingas

Ringijuhendaja

Olen põrsakeste tiimis alates sügisest 2019, minu osa selles vinges masinavärgis on olla teadusringide juhendaja Tartu lasteaedades. Minu lemmikkatsed on seotud veega, sest need tunduvad kõige igapäevasemad, kuid on tihtipeale ometi nii üllatavad – näiteks on võimalik hoida pudelit tagurpidi nii, et sealt vesi välja ei voola! Loomult olen loodushoidja, seikleja, alati optimistlik ja kõigeks põnevaks valmis! Mulle meeldib katsetada uusi asju, küsida miks-küsimusi ja näha maailma harjumuspärasest erineva nurga alt. Kolm Põrsakest on parim seltskond, kellega koos maailma päästa – nii teaduse kui ka naeruga.

Kaisa Tambek

Projektijuht

Minul läheb Kolmes Põrsakeses neljas aasta. Põhiliselt olen keskendunud teadusringide tegemisele, kuid sellest aastast aitan ka põrsakeste kaadervärki hallata ja vedada. Minu lemmikud katsed sisaldavad kindlasti kuiva jääd, sest sellega saab teha nii kärtsu, mürtsu kui ka pauku. Iseloomu poolest olen hakkamist täis noor neiu, kes haarab igast uuest huvitavast võimalusest. Kolm Põrsakest on võitnud mu südame oma kokkuhoidva meeskonna ja lõpmatute võimaluste poolest.

Omari Loid

Tegevjuht, teadusteatri esineja

Põrsakestes alustasin aastal 2015. teadusringide haldusjuhina. Üsna kiiresti armusin ülepea teadusteatri ning põrsakestega. 2016. aasta suvest digimuutusin põrsakeste tegevjuhiks. Vaieldamatult on mu lemmikkatsed keemiaga, kus toimuvad uskumatud reaktsioonid. Esinemine ja inspireerimine on minu kirg.

Helen Sai

Teadusteatri esineja

Mina olen põrsakestes teist hooaega. Ametilt olen küll teadusteatri esineja, kuid panen käed külge kõikjal, kus abi vaja. Minu lemmikud katsed on sellised, mida kõik saavad koduste vahenditega ise korrata, kuid teadusteatrist on mu lemmikud kuiva jääga tehtud väikesed seebimullid ja vedela lämmastiku pauk. Põssade juures väga suureks lemmikuks on võimalus olla ise oma aja peremees ning tänu sellele saan oma erialaseid õpinguid kõikide hobidega kombineerida.

Stella Männiste

Ringijuhendaja, teadusteatri esineja

Alustasin põrsakesena selle aasta sügisest, hakkan juhendama teadusringi ning tegelema ka teadusteatriga. Olen lõbus, särav ja väga aktiivne inimene. Ülekõige meeldib mulle tantsimine ja üldse sportimine. Lisaks on suur huvi keemia ja ka bioloogia vastu. Nädalavahetusi meeldib mulle sõpradega veeta, käies matkamas, rallisid vaatamas või niisama koos lõbutsedes. Mulle meeldib põrsakestes see, et ettevõte on nooruslik ja uuenduslik ning tegeleb paljude erinevate valdkondadega, mis on teaduse ja selle populariseerimisega seotud. Hetkel arvan, et kõige põnevamaks katseks visuaalselt on käe põlema panemine.

Hegne Lilleoja

Teadusteatri esineja

Alustasin oma teekonda Kolmes Põrsakeses 2020. a sügisel ning pühendun teadusteatri esinemistele. Õppisin Tartu Ülikoolis keskkonnatehnoloogiat ning edasi jätkan õpinguid õpetaja erialal. Loodusteadused on mulle kogu elu huvi pakkunud ning alati meeldisid need füüsika- või keemiatunnid koolis, kus sai ise katseid teha. Mulle meeldib Kolmes Põrsakeses see, et saan koos teistega jagada seda, et teadus on lahe aga samas ka õpetlik. Koos põrsakestega on võimalik ka hulljulgeid unistusi teoks teha, mis minu puhul oli ohutult käe põlema panemine. Lisaks teadusele tegelen vabal ajal aktiivselt spordiga, veedan sõpradega aega või uitan looduses ringi.

Diana Matejuk

Ringijuhendaja

Olen (veri)värske põrsakene – nimelt liitusin Kolme Põrsakestega alles sellel õppeaastal ning mu peategevuseks saab olema teadusringide juhendamine. Õpin ise keskkonnatehnoloogiat Tartu Ülikoolis, kuid sellega mu huvid ei piirdu. Olen ise väga uudishimulik ning sooviksin
seda uudistamise pisikut ka lastele edasi anda. Kolm Põrsakest tundus seega ideaalne koht, kus seda teha, kuna erinevad tööväljundid ning pidev edasiareng on siin kõrgelt hinnatud. Ja mis kõige toredam – igav siin ei hakka! Katseid, mida lastega koos teha on tuhandeid ning enamik nendest täiesti tundmatud. Mu lemmikuks on kõige tavalisemad katsed söögisooda ja äädikaga. Seda sellepärast, et võimalusi, kuidas seda esmapilgul kerget katset vormistada, on piiramatult. Samas õpetab see juba algkeemiat, mida läheb tarvis ka edaspidises elus.(Kasvõi kookide küpsetamises 🙂 )

Triine Kose

Teadusteatri esineja, teadusringi juhendaja

Olen põrsakestes esimest aastat ja täpselt ei teagi veel, millele keskenduma hakkan. Iseloomult olen ma aktiivne noor, kellele meeldib pidevalt end proovile panna. Naudin rattaga sõitmist, tantsimist, kasside paitamist ning teadust. Põssades ongi kõige vahvam see teadushimuline kogukond ning võimalus näidata lastele, kui äge ja praktiline on teadus. Mu lemmikkatseks on ilmselt elevandi hambapasta, kuna seda saab teha nii oma kodus kraanikausis kui õues ja 100x suuremalt.

Laura Kuusemets

Teadusringi juhendaja

Olen põrsaperes esimest aastat. Pühendun peamiselt teadusringide juhendamisele.  Mulle väga meeldib karjuva õhupalli katse, mis on ühelt poolt väga lihtne, teisalt efektne ja ootamatu. Lisaks põrsakeseks olemisele õpin Tartu Ülikoolis keskkonnatehnoloogiat. Kolmes põrsakeses on äge, sest siin on parimad mõttekaaslased ning suurepärane võimalus suuri tegusid korda saata.

Riko Piirisild

Teadusteatri esineja

Mina tulin just Treffnerist ja olen värske Tartu Ülikooli infotehnoloogia tudeng. Olen ülienergiline inimene ja mõneti ka Hunt Kriimsilm oma 9 ametiga. Tegelen mitmes erinevas kohas paljude valdkondadega – müük, turundus, arendus, tiimijuhtimine jms, kuid lisaks tegelen ka erinevate hobidega nagu näiteks bridž, väitlemine, näitluskunst, stand up comedy ning palju muud ka. Armastan aga üle kõige teadust ning just selle populariseerimist ja mulle on öeldud, et minu silmad säravad laval esinedes vähemalt sama palju sära nagu publikul, kelle sisemise leegi pärast ma seda teen. Olen olnud põrsake juba kuu aega ning see on olnud sigalahe. Keskendun põrsakestes erinevatele üritustele, projektidele ning kõige enam teadusteatritele! Põssad on üks tohutult äge perekond ja on imeline olla osa sellest toetavast, hoolivast ning ühtehoidvast perest, kelle ühine eesmärk on siduda oma iseloom ja kirg teaduse vastu ning tuua teadus kõigi inimesteni. Kuna mulle meeldib teha show´d, siis minu üheks lemmikkatseks on kindlasti butaaniõhupallipauk!

Kairi Ojasoo

Teadusteatri esineja

Mina olen üks värske põrsabeebi Kairi. Lisaks sellele, et käin igapäevaselt Nõo Reaalgümnaasiumi loodussuuna 12ndas klassis, armastan teaduse praktiseerimist ka väljaspool keemia ja bioloogia tunde. Tänu sellele olen teinud koostööd nii Tartu Ülikooli teadlastega kui ka nüüdseks välja jõudnud Kolme Põrsakese kollektiivi. Reaalainete kõrval olen tihedalt seotud ka humanitaarvaldkondadest kunsti ja luule loomisega. Uue põrsakesena olen alles avastamas oma kohta selles vahvas kollektiivis. Sellest hoolimata sain ka oma esimese kogemuse põrsakesena Tartus Tarkusepäeva festivalil, kus tutvustasime koos teiste põrsakestega meie organisatsiooni tegevust. Lühikese aja jooksul, mil olen Kolme Põrsakesse kuulunud, olen juba praeguseks kohtunud väga paljude lahedate noortega, kel on ühised huvid ja unistused näidata ka meie kaaskodanlikele, kui palju pealtnäha igavavõitu tunduvas keemias peidus võib olla. Lahedaid teaduskatseid on palju, aga minu vaieldamatuks lemmikuks on värvilise muna praadimine. See on lihtne ja maitsev katse, mille saab igaüks ise koduste vahenditega ellu viia. Selleks pole tarvis muud kui punase peakapsa leotist, äädikat, soola ja muna ning maitseaineid. Ühele osale leotisest veidike äädikat ja teisele soodat lisades saame värvilised indikaatorid. Nendega omakorda muna praadides saame vahva ja toitva eine.

Liis Siigur

Teadusringi juhendaja

Mina olen Kolmes Põrsakeses esimest aastat ja soovin tegeleda teadusringidega. Õpin Miina Härma Gümnaasiumis 11. klassis ning olen koolis laste matemaatikaringi juhendaja. On kirjeldamatult tore näha põnevust ja huvi laste silmades ning seda tunnet ootan ma ka Põrsakestest. Minu enda lemmikkatse on kindlasti elevandi hambapasta, sest segades kokku vaid paari ainet saab luua midagi tõeliselt uhket ja meeldejäävat.

Kadi Siigur

Tegevuskastide sisulooja

Mina liitusin põrsaperega praeguse õppeaasta alguses, samuti läksin just Tartu Ülikooli matemaatikat õppima. Lisaks tegelen ma ka peaaegu kõige muuga: vaba aega sisustan muusika, trenni, olümpiaadide ja võistlustega jne. Kolmes Põrsakeses tegelen peamiselt teadusringidega. Kuna teadus on mind alati huvitanud, tahan ka teistele näidata, et see on lahe ja huvitav ning Kolm Põrsakest on suurepärane koht, kus seda teha. Üks teaduskatse, mis mulle väga meeldib, on keemiline kell, mis aastaid tagasi tundus mulle nagu võlukunst, kuid on efektne ja lahe ka nüüd, kui ma tean, kuidas see toimib.

Kärt Käämbre

Teadusteatri esineja

Olen Kolmes Põrsakeses alles noor põrsabeebi, liitusin meeskonnaga sellel sügisel. Minu tegevusalaks on teadusteatrite läbiviimine. Igapäevaselt tegelen ma aga hoopis muusikaga – õpin Heino Elleri Muusikakoolis klassikalist klaverit. Eelneval kooliteel on mu elu olnud teadusega tihedalt seotud, ent viimasel aastal otsustasin muusikale pühenduda ja paratamatult puges igatsus teaduse järele sel ajal mu hinge. Nii ma põrsakestesse sattusingi ja olen tõesti väga õnnelik, et see juhtus! Kõige rohkem meeldivad mulle efektsed katsed, ikka tule ja pauguga, mis nii endal kui ka publikul silmad särama panevad.

Airika Hermi Tammus

Teadusteatri esineja, teadusringide juhendaja

Olen põrsapere liige alates 2020. aasta sügisest ning pühendun teadusteatri esinemistele ja teadusringide juhendamisele. Juba kooliteel on teaduse ja igapäevaelu kokku viimine mul silmad särama pannud. Just see kirg tõigi mind Kolme Põrsakese juurde, mis on imeline koht, et seda kirge ka lastes sütitada. Vahvaid katseid on lõputult ja lemmikut on raske valida, kuid mitte võimatu, nii on ka mu lemmik katse on seotud tulega, nimelt kätepesu tulega.  

Johanna Maria Meister

Teadusteatri esineja

Põrsakestega liitusin suvest 2020, kuid teadusepisikuga nakatusin juba esimestest keemiatundidest põhikoolis. Meie vahvas põrsaperes tegelen hetkel peamiselt teadusteatriga. Lemmikkatseks on tule pudelisse panemine. Leegi värvidemäng on alati tõeliselt kaunis. Lisaks põssaks olemisele saan olla ka natuke nagu päkapikk, pakkides kokku avastamisrõõmu täis teaduskaste kõigile väikestele ja suurtele teadussõpradele üle ilma.

Vilistlased

 

Markus Marandi

Teadusteatri esineja

Helen Randmäe

Ringijuhendaja

Calista Krass

Teadusteatri esineja

Toomas Pruul

Teadusteatri esineja

Säde Kannumäe

Ringijuhendaja

Martin Leopard

Ringijuhendaja

Jessica Järvelt

Ringijuhendaja

Jelizaveta Salnikova

Teadusteatri esineja

Janne Muttik

Tegevjuhi assistent, teadusteatri esineja