Õpilasvõistlus

Kolme Põrsakese õpilasvõistlus “Teadus, täpsus, kiirus”

€ Põrsakeste unistuseks on inspireerida Eesti lapsi ja noori olema katsetamisjulged, uudishimulikud, ambitsioonikad ning teaduspõhised. Usume siiralt, et eelmainitud väärtused aitavad Eestil ja maailmal areneda õiges suunas.

Soovime korraldada õpilasvõistluse, mis on Eesti õpilastele juba huvitavalt tuttav, kuid palju kättesaadavana kui kunagi varem. Meie sõbrad Kvarkist ning Rakett69-st on ehitanud üles seni edukaima teadust populariseeriva võistluse. Nende tegevusest inspireerituna oleme ka soovinud korraldada põssadele omapärast teadusvõistlust, mis on kõigile kättesaadav. Enda teadusringidega ja tegevuskastidega oleme iganädalase teadushuvihariduse võimaluse viinud igasse Eesti otsa ning selles tuules soovime korraldada ka enda esimese õpilasvõistluse.

Kutsume 9. – 12. klassi õpilasi põhikoolidest, gümnaasiumitest ja kutsekoolidest osalema põneval teadus-takistusvõistlusel.

Piirkonnavoorudes tuleb läbida kolmeliikmelistes meeskondades viiest elemendist koosnev takistusrada. Elemendid on erinevad probleemülesanded näiteks keemiast, bioloogiast, füüsikast, robootikast või mõnest muust valdkonnast, näiteks ajaloost. Ülesannete lahendamisel hinnatakse kiirust, täpsust ja loovust. Finaalvooru pääsevad 15 võistkonda 7. – 9. klasside seast ning 15 võistkonda 10. – 12. klasside seast.

Finaalvoor kestab 4 päeva, kus igal päeval lahendatakse ühe valdkonna ülesandeid. Samuti toimuvad igal päeval ettevalmistavad koolitused ning erinevad lõbusad tegevused.

Autasud

Esimesel kolmele meeskonnale annab Kolm Põrsakest enesearendamiseks stipiendiumid. Põhikooli grupis on esimese koha stipendium 330€, teise koha stipendium 210€ ja kolmas koht 120€. Gümnaasiumi ning kutsekooli grupis on esimese kohta stipendium 600€, teise koha stipendium 375€ ja kolmanda koha stipendium 255€. Lisaks pakuvad autasusid erinevad sponsorid, näiteks praktikakohti.

Ajakava ja korralduslik info

Piirkonnavoorud

Oktoober

10.10 kell 18:00

Lõppeb registreerimine õpilasvõistlustele

16.10

Piirkonnavoor Tartus põhikoolidele

17.10

Piirkonnavoor Tartus gümnaasiumitele ja kutsekoolidele

 

Siia tuleb piirkonna voorude info.

Finaalvoor

November

10.10 kell 18:00

Lõppeb registreerimine õpilasvõistlustele

Siia tuleb finaali info.

Õpilasvõistlusele registreerimine

Registreerimiseks tuleb täia allolevelt lingilt avatav lühike vorm. Registreerimise tähtaeg on 10.10!

Kui on küsimusi, siis saad need siin esitada!

8 + 15 =