Uue hooaja ootuses

Laulusõnad tuntud ansamblilt Queen kõlavad nii: “The show must go on!” ja sedasi arvab ka põrsapere. Kolm Põrsakest on igati tulnud kriisist välja võitjatena. Kuna eriolukord ei saa ometi teaduse tegemisele ette tulla, siis töötasime ruttu välja viisi viimaks teadusringid lastele koju kätte. Selleks lahenduseks olid tegevuskastid, mille erinevaid variante on nüüdseks kokku kolm.

Kuidas näeb välja ettevalmistus uueks õppeaastaks?

Nüüd aga on silmapiiril taas terendamas uus õppeaasta, mistõttu püüame ka põrsakeste tegevusi jälle rööpasse sättida. Seepärast on meil suvest ja ilusatest ilmadest hoolimata omajagu tegemist. Juulis algas iga-aastane uute põrsakeste otsimise periood, mille jooksul loodame leida uusi säravaid ja usinaid liikmeid meie meeskonda. Enne lasteaedadesse suundumist läbivad värsked põrsabeebid mitmesugused koolitused nii ringijuhendamise, lastega töötamise kui ka esmaabi alal. Samuti saavad nad enne iseseisvalt tööle hakkamist kogenumatel põrsakestel töövarjuks käia, et näha, kuidas meisterlik ringijuhendaja tundi läbi viib. Põrsakeste tööst ning kandideerimisest saab lähemalt lugeda siit.

Lisaks hakkame teadusringide jaoks õige pea ka uut õppekava koostama. Igal aastal loome täiesti uued kavad, millega väldime seda, et mõnel juba kogenumal väikesel ringisolijal igav hakkaks. Lisaks anname sedasi lastele võimalikult laiahaardelise arusaama teadusest. Õppekava sünnib kolme kogenud ringijuhendajast põrsakese harmoonilise koostöö ja pühendumuse tulemusena.

Ootusärevus

Kuna sel aastal lõppesid teadusringid enneaegselt, siis oleme nüüd enam kui valmis septembri saabudes jälle rõõmsa tuju ja kotitäie katsevahenditega sammud lasteaedade poole seadma. Veel enne seda võtame korralikult suvist Eestimaa päikest, puhkame ning valmistame end augustis üheskoos taaskord ringijuhendaja rolli astumiseks ette. Ootame põnevusega kõigi väikeste teadushuvilistega kohtumist!

Pikaajalise teadushundi Elise muljed kogemustest Kolmes Põrsakeses ning eesootavast hooajast:
Liitusin põrsakestega juba 5 aastat tagasi. Tuttav nägi kuulutust ja minu teaduspisikut teades ning olles näinud, kuidas lastega suhtlemine mulle meeldib, soovitas ta mul kandideerida. Endal lõi ka kohe silma särama, et see on ju täpselt mulle. Ja nii oligi! Kõik need 5 aastat olen tegutsenud nii teadusteatri kui ka teadusringidega. Ka tuleval hooajal jätkan mõlemal suunal ja ootan juba põnevusega uue hooaja algust. :)”

Kolme Põrsakese infokiri

Infokirjas anname teada põrsakeste tegemistest, erinevatest üritustest ja ägedatest pakkumistest. Iga natukese aja tagant korraldame ka põnevaid loose.