Teekond põrsakesteni

Kolm Põrsakest otsib ja ootab oma meeskonda alati uusi särasilmseid noori, kes jagavad meie väärtuseid ja kes tahavad anda oma panuse teaduse populariseerimises. Meie värske põrsabeebi Stella pani kirja enda teekonna põrsakeseks saamisest ja põhjused miks ta põrsaperega liitus. Kui ka sinul on soov meiega liituda, võta aga julgelt ühendust ja kes teab, võib-olla oled sina meie järgmine põrsabeebi.

Kuidas minust sai põrsake?

Nägin Facebookis kuulutust, et Kolme Põrsakese meeskonda otsitakse uusi liikmeid ja see köitis mind koheselt. Tutvusin lähemalt veebilehega ja uurisin ankeeti, kuid mul ei olnud julgust koheselt küsitlust täita ning saata, sest ei olnud kindel, kas just mina sobiksin põrsaperre, nii et sulgesin siiski veebilehe.

Vähemalt nädalaks jäi siiski mulle alateadvusse kummitama mõte, mis tunne oleksolla sellise põneva ettevõtmise liige. Olen nooremana näinud teadusteatri etendusi ja mäletan senini, kui uus ja huvitav oli olla publikus, aga mis tunne võib veel olla teadusteatrit läbi viies ja nähes, kuidas sinu tegevus toob lastele ja ka täiskasvanutele rõõmu ja sära silmadesse. Sellele mõtlemine viis mu koheselt tagasi kandideerimiseni.

Ma ei saaks olla oma otsusega, siiski proovida, rohkem rahul. Sain sellest kohe aru, kui olin saanud kutse vestlusele – ma olin tõesti õnnelik. Juba vestlusel oli aru saada, kui mõnusa atmosfääriga ja uuenduslik on Kolm Põrsakest ning eesmärk noorte seas teadust populariseerida on ka minule südamelähedane, sest minu isiklik lemmik õppeaine on keemia ja noorukina näen, kui vajalik on näha teaduslikke seoseid ja, kui huvitav saab tegelikult teadus olla. Veidike aega hiljem peale vestlust sain teada, et olen oodatud Kolme Põrsakese tiimi ja lähiajal tehakse ka kohtumine teiste põrsabeebidega. Tutvumine oli ülimalt positiivne kogemus, sest mõistsin, et olen õiges kohas, kus inimestel mu ümber on sarnased prioriteedid ja kõiki seob huvi teaduse vastu – see pani mind tundma, et kuulun päriselt siia tiimi.

Lisaks olen selle lühikese ajaga aru saanud, et Kolmes Põrsakeses on nii palju erinevaid valdkondi, millega tegeleda ja, milles ennast arendada. On võimalik olla teadusringi juhendaja, teadusteatri esineja, võimalik on ka kampa lüüa erinevatel huvitavates suuremates ja väiksemates projektides ning on ka palju teisi tegevusi. Mulle meeldib, et siin saab olla väga mitmekülgne, saab proovida kõike, mis ainult huvitama peaks.

Tulevikus loodan olla ülimalt aktiivne ja loodan, et avatud olles saan kampa lüüa ja abiks olla toredate inimeste tegemistes ning saada võimalikult palju uusi huvitavaid kogemusi läbi selle. Samuti saan kindlasti isiklikul tasemel erinevates aspektides areneda, mis on alati igati positiivne ja kasulik.

Kolme Põrsakese infokiri

Infokirjas anname teada põrsakeste tegemistest, erinevatest üritustest ja ägedatest pakkumistest. Iga natukese aja tagant korraldame ka põnevaid loose.