Kes või mis on Kolm Põrsakest?

Kas täna hakkame rääkima muinasjutust või on Eesti metsade vahele tekkinud uus põrsla? Kes me oleme ja kust me tuleme? Mis on meie eesmärk ja kuhu tahame jõuda? On aeg saada tuttavaks meiega.

Oleme 2013. aasta parimast õpilasfirmast välja kasvanud noorte ettevõtte, mille eesmärgiks on teaduse populariseerimine. Selleks korraldame vinget teadusteatrit, harivaid teadusringe ja töötame välja vägevaid tegevuskaste. Igapäevaselt toimuvad meie teadusringid lasteaedades, kus koos lastega töötame õppekava järgi läbi erinevad teemad ja õpime tundma maailma meie ümber. Erinevatel üritustel astume üles oma vinge teadusteatriga, kus paneme publikul alati silmad särama, vahet ei ole kas tegemist on põngerjatega või täiskasvanutega. Tegevuskastid töötasime välja eriolukorra ajal, mil esimese kahe tegevus oli piiratud.

Meie ettevõttes töötab aktiivselt põrsakestena veidi üle 40 noore. Igaüks neist on valinud endale sobiva ala, kus annab endast vaid parima. Meie põrsakesed on peamiselt õpilased ja tudengid, kes õpivad veel koolis. Põrsla seltskond on väga kirju: meie seas on saate Rakett69 osalejad; füüsika, keemia või bioloogia õppurid; noorsootööga kokkupuutunuid ja ka täiesti teisest seinast inimesi, näiteks jumestaja ja müügimees.

Üks levinumaid põhjuseid, miks hakatakse põrsakeseks, on ühised väärtused ja põhimõtted. Põrsakeste suurim eesmärk on olnud alati muuta maailma paremaks kohaks ning seda teaduse abil. Nii on ka meie oma töötajatega. Meile kõigile on teadus oluline ja me mõistame, miks on seda vaja tuua inimestele lähemale. Nii on töö meie kõigi jaoks nauditav ja rõõmu pakkuv.

Põrsakeste eesmärk on õpetada lastele juba väiksest saati, et teadus pole hirmus ega keeruline. Lihtsate katsetega murrame arvamused ja teeme selgeks erinevad printsiibid. Maailm meie ümber on teadus ning me peame seda mõistma ja sellest aru saama, kuidas miski töötab. Meie unistus on olla teerajajateks nendele noortele, kes ühel hetkel leiavad end kosmonaudi, füüsiku või hoopis bioloogia õpetajana. Teadus on lihtne, teadus on tore ning seda me tahamegi jagada kõigile.

26.11.2020 Saab ettevõte Kolm Põrsakest kaheksa aastaseks! Hip-hip hurraa!!

Kolme Põrsakese infokiri

Infokirjas anname teada põrsakeste tegemistest, erinevatest üritustest ja ägedatest pakkumistest. Iga natukese aja tagant korraldame ka põnevaid loose.