Kes loob tegevuskastide sisu?

Eelmise aasta kevadel tuli Kolmel Põrsakesel pead kokku panna ning turule tuua enda kõige uuem toode – tegevuskastid. Kuid kes on nende sisulooja ning kuidas kastide sisu valmib? Sellest saame kohe lähemalt lugeda.

KES ON KADI?

Olen pärit Tartust, põhikoolis käisin Miina Härma Gümnaasiumis, keskkooli läbisin Hugo Treffneri Gümnaasiumis. Hetkel õpin Tartu Ülikoolis matemaatikat. Mõlemad mu vanemad on doktorikraadiga, üks vanaisa on emeriitprofessor, teinefüüsik, seega sellisest perekonnast olen pärit.

MIDA SA TEED VABAL AJAL?

Hästi palju asju, esiteks õpin kooliasju, tegelen muusikaga, õpin 6ndat aastat klarnetit, enne seda õppisin 8 aastat klaverit, ühes bändis olen vokalist, lisaks tegelen postitantsuga. Ülikooli kõrvalt osalen ka „Talendid Tartus“ programmis. Kolmes Põrsakeses tegelen kastide sisuloomega.

MILLEST SA UNISTAD?

Kohe ei oskagi öelda. Tahaksin doktorikraadini õppida, kuid peale selle ei oska hetkel öelda, mida veel tahan.

MIS TÄHENDUS ON TEADUSEL SINULE?

Hästi suur tähendus. Esiteks ma tulen juba sellisest perekonnast, kus latt on kõrgele seatud, just nimelt teaduse alal. Aeg-ajalt ikka räägime õega, et meil on ikka lahedad vanemad ja vanavanemad. Mind on väikesest saati teadus huvitanud, see on alati hästi äge olnud. Aga peamiselt on teadus miski, mis aitab meil aru saada meid ümbritsevast maailmast ja sellest, kuidas asjad toimivad. See, et me oskame küsida miks, aitab meil areneda edasi. Isegi kui teadusvaldkonnas avastatakse miskit, mida arvatavasti mõne aasta jooksul praktikas ei kasutata, on millegi avastamine ikkagi põnev, see on millegi uue loomine. Tulevikus ma soovin kindlasti töötada mõnel ametialal, kus ma saan olla seotud millegi uue loomisega, vahet pole, kas erasektoris või ülikoolis.

KELLENA SA END TULEVIKUS NÄED VÕI NÄHA TAHAD?

Tahan tegeleda teadusega, millegi uue loomisega. Ma tahan luua uusi teadmisi, mitte töötada mingite vanade teadmisete peal kogu aeg.

MIS PANEB SIND PÜHENDUMA TEADUSELE VÕI TEADUSE POPULARISEERIMISELE?

Mida teaduspõhisemas ühiskonnas me elame, mida rohkem inimesed kuulavad eksperte ja teadlasi, seda turvalisem ja parem on meil olla. Näiteks paljud haigused, mis hetkel on tõusuteel, oleksid juba välja surnud, kui inimesed kuulaksid teadlasi ja usuksid teadust.

Soovid avastada ja uudishimu kasvatada? Telli tegevuskast!

KUIDAS JÕUDSID RAKETT69 SAATESSE?

Ma olen lapsest saati seda saadet vanematega vaadanud ning see maailm tundus alati nii kauge ja huvitav. Eriti muutus põnevaks saade siis, kui sain juba ise ka aru, mida nad seal tegema peavad ja suutsin neid asju ise ka teha. Tekkis mõte, et võiks ka saatesse minna, kuid hirm oli ikkagi suur. 2017. aasta suvel olin teaduslaagris ja mu ema võttis minuga ühendust ning andis mulle ultimaatumi, kas registreerin end Raketi saatesse või kohtun saatest tuntud isikuga, kes räägiks mulle, miks ma sinna minema peaks. Registreerimine Raketti tundus palju vähem hirmus, seega ma registreerisin end ära, läksin kohale ja sain edasi ka. Iga kord voorust edasi saades tekkis veelgi suurem tahtmine ja soov edasi jõuda. Küllap oleks ma ise ka üks hetk end ära registreerinud, aga ema andis selleks vajaliku lükke.

KUIDAS SAATES OSALEMINE SIND MÕJUTAS?

Saates osalemine oli hästi lahe, kuid samal ajal hästi-hästi hirmus. See kogemus muutis mind palju enesekindlamaks, kuna mul on alati olnud probleeme ärevusega, aga kui ma selle ära võitsin, polnud mõtet enam midagi muud karta. Ja see kogemus muutis mind palju ambitsioonikamaks, ma sain kinnitust, et ma tõesti oskan midagi teha. See oli suur eneseületus. Saate võit ei jõudnud mulle vähemalt nädal aega kohale, ma ei uskunud seda, vahepeal on seda praegugi raske uskuda. Hästi võimas tunne oli võita. Ma ei arvanud, et võiksin selle ära võita, kuna ma läksin sinna saatesse ainult end proovile panema. See ei olnud unistus, mis läks täide, kuna ma ei osanud sellest unistadagi, see oli midagi veel rohkemat.

MIKS TAHTSID PANUSTADA KASTIDE SISU LOOMISESSE?

See pakkumine tundus koheselt olevat midagi väga lahedat ja täpselt see, mida ma tahaksin isegi oma vabal ajal teha. Mulle meeldis neid katseid kirja panna ja neid läbi proovida tundide viisi.

MIDA SA TAHAKSID, ET LAPSED SAAKSID SINU KASTIDEST?

Ma tahan, et neil oleks lõbus seda läbi teha ning samal ajal nad õpiksid ka sellest. Neid kahte kokku pannes saangi näidata, et millegi uue teadasaamine võibki olla põnev ja lõbus. Ning ma tahan panna neid küsimusi veelgi rohkem. Ma tahan näidata neile, et teadus on väga lahe.

Kolme Põrsakese infokiri

Infokirjas anname teada põrsakeste tegemistest, erinevatest üritustest ja ägedatest pakkumistest. Iga natukese aja tagant korraldame ka põnevaid loose.