Emakeelepäeva ristsõna

Head emakeelepäeva!

Esimest korda tähistati emakeelepäeva 1996. aastal. Tähtpäeva mõtte käis välja Sonda kooliõpetaja ja keelemees Meinhard Laks, kes juba aasta varem oli kogunud allkirju eesti keele kaitsmise toetamiseks. Ametlikult kuulutati emakeelepäev riiklikuks tähtpäevaks 1999. aastal.

Miks tähistatakse eesti keelt ja kultuuri just 14. märtsil? See on eesti esimese luuletaja Kristjan Jaak Petersoni sünnipäev. Peterson, kes elas vaid 21-aastaseks, oskas ligi 16 keelt, aga kasutas oma kirjutistes alati eesti keelt, keelt, mis 19. sajandi hakul lihtsalt maakeel oli.

Kolm Põrsakest soovivad Sinu emakeelealased teadmised proovile panna – kutsume lahendama emakeelepäeva ristsõna!

Kõiki vastanuid ootab väike üllatus ning õigestivastanute vahel loosime välja ühe Kolme Põrsakese Avastajate Kasti! Kui tahad enda võiduõnne suurendada, märgi ristsõna kommentaarides sõber, kes võiks ka ristsõna lahendada. Kõigi kommenteerijate vahel läheb loosi ka teine Avastajate Kast! Võitjad kuulutame välja 15.03.

[game-crossword id=”4957″ ]

Kolme Põrsakese infokiri

Infokirjas anname teada põrsakeste tegemistest, erinevatest üritustest ja ägedatest pakkumistest. Iga natukese aja tagant korraldame ka põnevaid loose.